אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוזיטיב: עושים עבורנו סדר בעולם הביטוחים והפיננסים יח"צ

פוזיטיב: עושים עבורנו סדר בעולם הביטוחים והפיננסים

מדוע כאשר אנו מבקשים לרכוש מכשיר טלוויזיה חדש, אנחנו מבצעים אלפי בדיקות מקדימות ושואלים את כל השאלות החשובות, אך כאשר מדובר בענייני הביטוח השונים אנו מעדיפים לעצום את העיניים?

22.09.2021, 10:42 | בשיתוף Visionet

התשובה לשאלה הזו פשוטה ביותר, חוסר הידע מוביל לפחד וחוסר נכונות להתעסק באותיות הקטנות ובמשמעויות הרבות של ביטוחים כאלה ואחרים. כל זה נכון עד כאשר עולה הצורך שלנו להיעזר בביטוחים שונים, רק כדי לגלות כי אלו לא מתאימים לנו, או שישנן כפילויות שבמשך שנים רבות שילמנו עליהם כסף מיותר.

על מנת להבין מעט יותר טוב על עולם הביטוחים בישראל, ביקשנו לשוחח עם מריק פולטוב, הבעלים של "פוזיטיב", סוכנות ביטוח ופיננסים המעניקה שירות בתחום ביטוחי חיים, בריאות, תאונות אישיות, סיעוד, העולם הפנסיוני ועוד. מריק עשה לנו סדר בדברים וענה על השאלות השכיחות ביותר שהוא נתקל בהן בכל יום מחדש.

מריק פולטוב, יח"צ מריק פולטוב | יח"צ מריק פולטוב, יח"צ

פוזיטיב: מסבירים את האותיות הקטנות של עולם הביטוח

החשיבות של ביטוחים שונים לצד תכנון פיננסי עתידי, מהווים מפתח לשקט נפשי שכל אחד מאיתנו מבקש לעצמו. למרות זאת, חלק נכבד מהציבור בישראל מעדיף שלא להתעסק בנישות הללו באופן ישיר, אלא מעדיף להסתמך בעיניים עצומות על ביטוחים שהניחו מולו במקום העבודה, או שהציעו לו קופות החולים השונות.

מי ששם לעצמו מטרה לעשות סוף לשיטת ה "יהיה בסדר" הידועה בישראל הוא מריק פולטוב, בעל סוכנות הביטוח ופיננסים "פוזיטיב". פגשנו אותו במשרדו בבנייני עזריאלי בחולון, והצגנו לו מספר שאלות על מנת שכל אחד מאיתנו יוכל להבין טוב יותר את הדקויות בין הביטוחים השונים, וללמוד כיצד לתכנן את עתידו ואת עתיד משפחתו בצורה מפוקחת ועניינית. 

מדוע אני צריך ביטוח בריאות פרטי לצד הביטוח מטעם קופת החולים שלי?

"ביטוח בריאות פרטי נותן מענה רחב הרבה יותר בכל הנוגע לבעיות מעמיקות יותר, כאלו שקופות החולים השונות לא יודעות כיצד להתמודד מולן, או להעניק את השירות המהיר במקרה של צורך דחוף. למשל, תרופות הנמצאות מחוץ לסל התרופות, הקדמת ניתוחים, בחירת מנתח, צילומי CT, MRI ועוד.

פה בא לידי ביטוי ההבדל בין מי שמסתמכים רק על הביטוח מקופת החולים, לבין מי שבמקביל מחזיקים גם בביטוח בריאות פרטי, כי במקרה חירום מגלים את החוסרים שיש ברפואה הציבורית. לכן ההמלצה שלי היא לבצע בדיקה מקיפה, לבדוק מה כל אחד מכם מקבל במסגרת הביטוח שלו בקופת החולים, כדי לדעת מה להשלים באופן פרטי וגם כדי למנוע כפילויות מיותרות".

ביטוח חיים, למה הוא נועד ומדוע אני צריך לחשוב עליו גם בגיל צעיר?

"לפני עניין הגיל, השאלה החשובה היא מהו הסטטוס המשפחתי שלך, כי יש הבדל בין מי שהם עדיין רווקים, לבין בעלי המשפחה שיש להם ילדים. לאדם רווק אין את אותן ההתחייבויות שיש לבעלי משפחות, ולכן אין לו צורך ממשי כאן ועכשיו בביטוח חיים.

לעומת זאת, אדם נשוי שיש לו התחייבויות כלכליות, והוא רוצה לדאוג לבן/בת הזוג והילדים במידה ומתרחש אסון בדמות מוות פתאומי מסיבה כזו או אחרת, ביטוח החיים למעשה מוריש להם סכום חד פעמי גדול, שיכול לעזור להם להמשיך את החיים בלי הצורך לדאוג מאובדן הכנסה".

מה ההבדל בין ביטוח חיים רגיל לבין זה שלוקחים בזמן נטילת משכנתא?

"שאלה טובה, משכנתא מהבנק מחייבת עשייה של ביטוח חיים, אך מדובר בשיעבוד לטובת הבנק, כי המטרה המרכזית מאחורי ביטוח חיים למשכנתא היא סילוק יתרת ההלוואה במידה ואחד הלווים נפטר, כך שהסכום נועד לשלם לבנק את סכום ההלוואה שטרם נפרע במלואו. לעומת זאת, ביטוח חיים פרטי-רגיל נועד לתת מענה והטבה לבן/בת הזוג והילדים במקרה של מוות פתאומי".

קרן השתלמות, מה המשמעות שלה?

"בכל הנוגע לשכירים אין בעיה, כי כל מקום עבודה מחוייב לפתוח עבורם קרן השתלמות, כאשר השכירים  מפרישים אליה מהשכר ברוטו באופן שוטף (2.5%), ובמקביל המעסיק מפריש גם כן (7.5%), לכן אני אתייחס דווקא לעצמאיים.

העצמאי נדרש להפקיד את הכספים לבדו והוא יכול לבצע זאת על ידי מספר אפיקים שונים, כמו חסכון פנסיוני, קופת גמל, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים ועוד. אולם קרן השתלמות היא אפיק חיסכון נוסף שעצמאי זכאי לו, ויכול ליהנות ממנו בכמה אופנים, למשל להכיר בו כהוצאה מוכרת.

בנוסף ועל פי חוק, לאחר פרק זמן של מעל 6 שנים, כל עצמאי יכול למשוך את הקרן ללא תשלום מס רווח הון שעומד על 25%, דבר שלא קיים באפיקי חיסכון אחרים. יש משתנים ודקויות נוספות בנוגע לקרן השתלמות לעצמאיים, לכן אני ממליץ להיפגש עם סוכן ביטוח בקיא בתחום, שיוכל להדריך אתכם בדיוק מה צריך לעשות בהקשר של הקרן הזו".

החשיבות של קרן הפנסיה

"מלבד העובדה שקרן הפנסיה נותנת לנו קצבה חודשית בגיל הפרישה, קיימים בה עוד שני כיסויים חשובים. הראשון הוא קצבת נכות, משמע כאשר ישנו אובדן של כושר עבודה, הקרן הזו נותנת עד 75% מגובה המשכורת שהייתה מבוטחת לאורך השנים. הכיסוי השני הוא קצבת שאירים המועברת לבן/בת הזוג ולילדים לאחר מוות של בן/בת הזוג.

ככל שמפקידים יותר כסף לקרן הפנסיה לאורך השנים, כך הקצבה בגיל הפרישה תהיה גבוהה יותר, והדבר נכון גם בכל הנוגע לכיסויים ולביטוחים השונים, כמו ביטוח נכות וכד'".

פוזיטיב סוכנות ביטוח ופיננסים – ממליצים ויצירת קשר

באתרי הביקורת השונים ברחבי האינטרנט, ניתן למצוא עשרות חוות דעת מחמיאות של לקוחות שקיבלו את השירות המקצועי והיחס האישי מצד מריק פולטוב וצוות העובדים המקיף אותו בסוכנות, לחצו כאן להתרשמות אישית שלכם.

לפרטים נוספים, חייגו: 050-3070804

לפייסבוק שלנו>>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות