אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לפני ההנפקה: WeWork מדווחת על הפסד של 2.1 מיליארד דולר צילום: שאטרסטוק

לפני ההנפקה: WeWork מדווחת על הפסד של 2.1 מיליארד דולר

חברת המשרדים המשותפים מדווחת על תוצאותיה לרבעון על רקע העלויות הקשורות בארגון מחדש לקראת ההנפקה המתוכננת וההתאוששות מסגרי הקורונה; ההכנסות נחתכו כמעט בחצי לכ-600 מיליון דולר

21.05.2021, 08:29 | חדשות חוץ

חברת המשרדים המשותפים WeWork דיווחה על הפסד של 2.06 מיליארד דולר ברבעון הראשון של 2021, זאת על רקע עלויות הקשורות בארגון מחדש לקראת ההנפקה המתוכננת באמצעות מיזוג עם ספאק. כמו כן החברה דיווחה כי ההכנסות נחתכו כמעט בחצי לעומת השנה שעברה ל-598 מיליון דולר. קראו עוד בכלכליסט:WeWork, צילום: AFP WeWork | צילום: AFP WeWork, צילום: AFP

לפי החברה, העסקים מתאוששים ממגפת הקורונה ויותר עובדים חוזרים לעבודה במשרדים עם הסרת ההגבלות. המעבר בשנה שעברה לעבודה מהבית פגע קשות בחברה, הפחית את שיעורי התפוסה והעלה את עלויות התפעול. ברבעון הראשון של השנה שיעור התפוסה הכולל טיפס ל-50% לעומת 47% ברבעון הרביעי של שנת 2020. עם זאת, לפי הודעת החברה היו לה ברבעון הראשון 490 אלף חברים, זאת לעומת 693 אלף במרץ 2020 בפרוץ הקורונה. 

בחודש מרץ הודיעה החברה כי תהפוך לציבורית באמצעות מיזוג עם BowX Acquisition – חברת ספאק – בעסקה המוערכת ב-9 מיליארד דולר. סופטבנק היפנית הודיעה כי גם לאחר המהלך תמשיך לשמור על אחזקת רוב בחברה. 

WeWork התכוונה כבר ב-2019 לבצע הנפקה ציבורית ראשונה (IPO), אך זו בוטלה בסופו של דבר בשל חששות המשקיעים מהמודל העסקי ומסגנון הניהול של המייסד אדם נוימן, שאף הודח מתפקיד המנכ"ל. 

החברה דיווחה כי עלויות הקשורות לארגון מחדש עומדות על 494 מיליון דולר, שנבעו גם מרכישת מניות של סופטבנק ומההסדר אליו הגיעה החברה היפנית עם נוימן. החברה ביצעה גם מחיקת שווי של 299 מיליון דולר הנובעת בין היתר מירידה בשווי של חלק מהנדל"ן. 


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות