אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמוטריץ': "כל המקורות התקציביים הדחופים לשנת 2024 אושרו בחוק התקציב המעודכן" שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' | צילום: אלכס קולומויסקי

סמוטריץ': "כל המקורות התקציביים הדחופים לשנת 2024 אושרו בחוק התקציב המעודכן"

לדברי שר האוצר, אפשר להביא השבוע את התקציב המעודכן ולשחרר את המשרדים מההגבלות שהוטלו לנוכח אי אישורו עד כה. סמוטריץ' קרא לאופוזיציה לתמוך בתקציב המעודכן: "הצבעה נגד התקציב כמוה כהצבעה נגד הלחימה והחוסן האזרחי"

11.03.2024, 16:45 | צבי זרחיה

"כל המקורות התקציביים הדחופים לשנת 2024 אושרו בחוק התקציב המעודכן לשנת 2024 שיאושר ביום רביעי בכנסת" - כך אמר בצהריים שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' בתשובה לשאלת כלכליסט בתום ישיבת סיעתו.

לדבריו, "כל מה שהיה חשוב ל-2024 כבר אושר בתקציב, כך שאפשר להביא השבוע את התקציב ולשחרר את המשרדים (מכך שתקציב ההוצאות שלהם הוגבל מה-19 בינואר לנוכח אי אישורו עד כה של התקציב המעודכן-צ"ז). אח"כ נעביר את יתר הצעדים.

לנוכח אזהרתו של הממונה על התקציבים באוצר, יוגב גרדוס על חסר של 6.6 מיליארד שקלים בשנים 2025-2027 לנוכח שורה של צעדים שלא אושרו על ידי ועדת הכספים (כמו מיסוי נדל"ן, מס על הפחמן, דלקנים ועוד) אמר סמוטריץ' כי "הכל יעבור בסופו של דבר. אין כזה דבר כזה ראה וקדש. אני מחוייב שכל הצעדים יעברו יותר ממה שתכננו בהתחלה. אנו מצליחים להעביר יפה מאוד גם בממשלה וגם בכנסת".

סמוטריץ' הוסיף: "אני לא דורס ולא רומס את הכנסת. יש לתת אפשרות לחברי ועדת הכספים להכניס תיקונים. בניגוד למה שמוצג בתקשורת- הכלכלה מגיבה טוב יותר ממה שציפינו: הבורסה עולה, השקל התחזק, האינפלציה בטווח היעד, ההנפקות בשווקים בחו"ל ובארץ עם רמות ביקושים שלא היו מאז קום המדינה". עוד אמר: "שיעורי גביית המיסים עלו בינואר ובפברואר 2024 על התחזיות שהנחו אותנו בגיבוש התקציב המעודכן לשנת 2024. הכלכלה חזקה והמשק והשווקים בכלל מביעים אמון באופן שבו אנו מנהלים את הכלכלה הישראלית".

"צר לי שיש מי שמתווכים את המציאות בצורה הפוכה לחלוטין. נמשיך לקדם את המדיניות הכלכלית באחריות, בתמיכה מלאה במאמצי המלחמה עד הנצחון, וביחד כי אנו חייבים להיות ביחד. אנו מובילים את הכלכלה הישראלית לאחריות", אמר סמוטריץ', והוסיף: "אני מאמין במדינות כלכלית מרחיבה שנותנת מענה לכל צורכי המלחמה עד הניצחון בחזית ובעורף. לכך ננהיג מדיניות פיסקלית אחראית וחלילה לא הפקרות ולשם כך דרושה אחדות".

סמוטריץ' קרא לאופוזיציה לתמוך בתקציב המעודכן. "אני מצפה מהאופוזיציה להבין את גודל השעה ולא להתנגד לתקציב אחראי מכנס שתומך בצעדי המלחמה. הצבעה נגד התקציב כמוה כהצבעה נגד הלחימה והחוסן האזרחי", אמר.

שר האוצר סיכם עם יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני שבקרוב תאשר הוועדה העלאת אגרות לרכב חשמלי, שיניבו השנה כ-200 מיליון שקל. בשנת 2025 צפוי הגידול להניב 500 מיליון שקל, כך גם בשנת 2026, וגם בשנת 2027. כלומר סך הכול גידול של 1.7 מיליארד שקל בשנים 2027-2024.


תגיות