אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הביטקוין בשיא - וב-eToro שוב חולמים על הנפקה יוני אסיא מנכ"ל ומייסד איטורו על רקע המשרדים של חברת אי טורו בבני ברק | צילום: דודי חסון, שאול גולן

הביטקוין בשיא - וב-eToro שוב חולמים על הנפקה

לפני שנה ביטלה החברה, המפעילה פלטפורמת מסחר בניירות ערך ובמטבעות קריפטו, הנפקת ספאק לפי שווי של 10.4 מיליארד דולר; כעת אומר יוני אסיא, מנכ"ל eToro ואחד ממייסדיה, כי היא בוחנת שוב הנפקה בניו יורק - לפי שווי שלא יפחת מ-3.5 מיליארד דולר

10.03.2024, 19:55 | סופי שולמן

הביטקוין דוהר ואיטורו (eToro) הישראלית, שמפעילה פלטפורמת מסחר בניירות ערך ובמטבעות קריפטו, שוב בכותרות. יוני אסיא, מנכ"ל ואחד ממייסדי החברה, התראיין לפייננשל טיימס וציין כי איטורו בוחנת שוב הנפקה בניו יורק לפי שווי שלא יפחת מ-3.5 מיליארד דולר. מדובר בשווי בו בוצע הגיוס הפרטי האחרון של החברה לפני שנה וזאת לאחר שנאלצה לבטל את הנפקת הספאק שלה שאמורה הייתה להתבצע לפי שווי של 10.4 מיליארד דולר.

באיטורו נאלצו לבטל את ההנפקה שתוכננה ל-2021 והתעכבה בגלל אילוצים רגולטוריים שקשורים לכך שהיא מספקת פלטפורמה למסחר בביטקוין ומטבעות קריפטו נוספים. כתוצאה מהעיכובים פיספסה איטורו את חלון הבועה בשוק ההנפקות ונותרה פרטית.

עם החולשה בביטקוין בשנתיים האחרונות, נפגעו גם הביצועים של איטורו, מה שהרחיק את ההנפקה. הכנסות החברה הסתכמו ב-631 מיליון דולר ב-2022, נפילה של 49% לעומת 2021. חלקו של המסחר בתחום המטבעות הדיגיטליים הסתכם ב-19%, לעומת 48% מההכנסות שהגיעו ממסחר במניות ומדדים.

עם שובו של הביטקוין, שבו גם החתמים לחזר אחרי הנהלת איטורו, במטרה לקדם הנפקה שעשויה לצאת לפועל לקראת 2025. בניגוד לחברות הייטק רבות אחרות, איטורו בשלה להנפקה הן מכיוון שכבר היה לה תשקיף מוכן והן מכיוון שהיא למדה להתנהל ברמה הרבעונית ולנהל ציפיות, לאחר שפרסמה דו"חות כספיים מצומצמים לאורך השנה במהלכה הייתה אמורה להתמזג עם ספאק.

תגיות