אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ לממשלה: לדון שוב במינוי מנכ"לית הרשות השנייה ויו"ר מועצת הכבלים והלוויין צילום: רונן אקרמן, ענבל מרמרי

בג"ץ לממשלה: לדון שוב במינוי מנכ"לית הרשות השנייה ויו"ר מועצת הכבלים והלוויין

בחודש מרץ קיימה הממשלה הצבעה על המינויים ו-17 שרים הצביעו נגד ו-8 בעד. השניים עתרו לבג"ץ שיורה על מינויים. היועמ"ש הגיב לבג"ץ: "סטייה של הרשות מהמלצת ועדת איתור צריכה להתבסס על טעמים מיוחדים וכבדי משקל – טעמים אשר לא הוצגו במסגרת ישיבת הממשלה"

03.05.2021, 09:59 | אביאור אבו

בג"ץ הורה אתמול (א') לבטל את החלטות הממשלה לגבי אי מינויים של מישל קרמרמן-דקל למנכ"לית הרשות השנייה ושל ניר שוויקי ליו"ר מועצת הכבלים והלוויין. על הממשלה יהיה לקיים דיון מחודש עד 18 במאי.

קראו עוד בכלכליסט:

בדיון בעניינם שהתקיים באמצע חודש מרץ, מצאו עצמם קרמרמן-דקל ושוויקי קרבן לעימות פוליטי בין הליכוד לכחול לבן, למרות שאישור הממשלה היה אמור להיות טכני בלבד. 17 שרים הצביעו נגד ו-8 בעד. המשמעות היא שמשרד התקשורת יידרש להליך בחירה מחודש שיארך מספר חודשים. 

בסוף מרץ הגישו קרמרמן-דקל ושוויקי עתירה לבג"ץ בבקשה ליתן צו שיורה לממשלה לאשר את המינויים. 


ניר שוויקי ומישל קרמרמן-דקל, צילום: רונן אקרמן, ענבל מרמרי ניר שוויקי ומישל קרמרמן-דקל | צילום: רונן אקרמן, ענבל מרמרי ניר שוויקי ומישל קרמרמן-דקל, צילום: רונן אקרמן, ענבל מרמרי

בכתב התשובה מטעם היועץ המשפטי לממשלה נכתב: "הדיון שהתקיים וההחלטה שהתקבלה בסיומו – אינם מקיימים כדבעי את חובותיה של הממשלה. ההסתייגויות שעלו בממשלה בנוגע למינויים מושא העתירה אינן עולות בקנה אחד עם הכללים. הקושי שבהעדר תשתית עובדתית מבוססת שיכולה להצדיק את החלטת הממשלה, מתעצם על רקע ההלכה המושרשת בנוגע לוועדות איתור מקצועיות, ולפיה סטייה של הרשות מהמלצת ועדת איתור צריכה להתבסס על טעמים מיוחדים וכבדי משקל – טעמים אשר לא הוצגו במסגרת ישיבת הממשלה, אפילו לא בקירוב. בהינתן האמור, היועץ המשפטי לממשלה סבור כי אין מנוס ממתן צו מוחלט שיורה על בטלותן של החלטות הממשלה מושא עתירה זו; על קיום דיון נוסף בממשלה ביחס למינויים - על בסיס תשתית עובדתית מוצקה, ושקילת שיקולים עניינים בלבד; באופן שיאפשר לממשלה להפעיל את סמכותה בגדרי הדין".

קרמרמן-דקל נבחרה לתפקיד עוד באוקטובר 2018 ומאז הגישה שלוש עתירות לבג"ץ בנושא. שוויקי, המשמש ב-5 השנים האחרונות כמנכ"ל בפועל של הרשות השנייה, אמור היה להחליף בתפקיד את יפעת בן חי- שגב שפרשה עוד בספטמבר 2018, ומאז מונו לתפקיד ממלאי מקום. הוא נבחר לתפקיד בדצמבר 2018. 

הרשות השנייה אחראית על הערוצים המסחריים, כקשת ורשת, ועל תחנות הרדיו האזוריות. מועצת הכבלים והלוויין אחראית על HOT ו-yes. בימים אלה עומלת על המלצותיה ועדת שידורים בראשות חה"כ לשעבר רועי פולקמן, אותה מינה שר התקשורת לשעבר יועז הנדל. בין היתר, בוחנת הוועדה איחוד בין שני הרגולטורים.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות