אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איקאה במו”מ לרכישת חנות הדגל של טופשופ ברחוב אוקספורד בלונדון ב-385 מיליון ליש”ט החנות בלונדון | צילום: שאטרסטוק

איקאה במו”מ לרכישת חנות הדגל של טופשופ ברחוב אוקספורד בלונדון ב-385 מיליון ליש”ט

מוקדם יותר השנה נמכרה טופשופ לקמעונאית האופנה המקוונת אסוס, וכל חנויותיה הפיסיות נסגרו; המיקום יעניק לאיקאה נוכחות בלב אזור הקניות הפופולרי ביותר בבירת הממלכה

12.09.2021, 23:35 | חדשות חוץ

ענקית הריהוט השבדית איקאה מנהלת מגעים לרכישת חנות הדגל של רשת טופשופ ברחוב אוקספורד בלונדון עבור סכום מוערך של 385 מיליון ליש”ט. המיקום יעניק לאיקאה נוכחות בלב אזור הקניות הפופולרי ביותר בבירת הממלכה. 


קראו עוד בכלכליסט:


מוקדם יותר השנה נמכרה טופשופ לקמעונאית האופנה המקוונת אסוס, לאחר שהחברה־האם שלה, ארקדיה גרופ, נכנסה לפשיטת רגל על רקע הצניחה במכירות בשל מגבלות הקורונה. בעקבות המכירה נסגרו כל החנויות הפיזיות, והמותג נמכר כיום רק באונליין. 

איקאה, לעומת זאת, נהנתה ב־2020 מעלייה במכירות, שכן אנשים הצטיידו בריהוט חדש בין הסגרים. 


חנות הדגל של טופשופ ברחוב אוקספורד בלונדון, צילום: שאטרסטוק חנות הדגל של טופשופ ברחוב אוקספורד בלונדון | צילום: שאטרסטוק חנות הדגל של טופשופ ברחוב אוקספורד בלונדון, צילום: שאטרסטוק
טופשופ אכלסה את החנות מאז 1994, והנכס נחשב לאחד המרכזיים באימפריה של ארקדיה של סר פיליפ גרין. מרבית ההכנסות מהמכירה המתגבשת ישמשו לתשלום המשכנתא בגובה 312 מיליון ליש”ט שהוצאה על הבניין ב־2019 מול חברת הפרייבט אקוויטי אפולו גלובל מנג’מנט. לפי הדיווחים, 40 מיליון הליש”ט הנוספים יוקצו לקרן הפנסיה של עובדי ארקדיה, שדיווחה על גירעון של 300 מיליון ליש”ט בעת ההכרזה על פשיטת הרגל. הבניין, המוצע למכירה מאז מאי, כולל שלוש קומות ומתפרס על פני שטח בגודל 9,290 מ”ר. מלבד חנות טופשופ פועלות בשטחו כולל גם חנויות של נייקי ושל מותג הנעליים ואנס, שככל הנראה יוכלו להמשיך לפעול גם לאחר המכירה. 

תגיות