אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הורוביץ: לא אתמודד על ראשות מרצ שר הבריאות ניצן הורוביץ | דנה קופל

הורוביץ: לא אתמודד על ראשות מרצ

במכתב ששלח לחברי המפלגה הודיע שר הבריאות כי הוא לא מתכוון לעזוב את החיים הפוליטיים ויתמודד לרשימה בכנסת הבאה. "גאה במהלכים למען נשים ולהט"ב, עשינו מהפכה", כתב הורוביץ. קודמתו בתפקיד, זנדברג, שוקלת לרוץ להנהגת המפלגה

12.07.2022, 13:17 | יובל קרני, ynet

יו"ר מרצ, שר הבריאות ניצן הורוביץ, הודיע בצהריים (ג') שלא יתמודד בפעם השנייה על הנהגת המפלגה בבחירות הקרובות.

במכתב ששלח לחברי ופעילי המפלגה פירט הורוביץ את הישיגיו בממשלה בשנה האחרונה, שיבח את שותפיו למפלגה - מבלי להזכיר את ג'ידא רינאווי זועבי - והדגיש כי יתמודד בפריימריז לרשימה ויישאר שר הבריאות עד להקמת הממשלה הבאה.

"הובלתי את התנועה בשלוש מערכות בחירות רצופות וקשות", כתב הורוביץ לפעילי המפלגה. "בבחירות האחרונות, בניגוד לכל הסקרים וההספדים, הכפלנו את כוחנו. אני מאוד גאה בחלק של מרצ ושלי בהקמת ממשלת השינוי, הקמנו ממשלה היסטורית שהצילה את הדמוקרטיה הישראלית וחזרנו להגה השלטון אחרי יותר מ-20 שנה באופוזיציה. הוכחנו כי אנו יודעים לקחת חלק בהנהגת המדינה ורשמנו הישגים רבים".

הורוביץ ציין כי הוא מעריך ומחבב את ראש הממשלה המכהן יאיר לפיד, ופירט את ההספק שלו במשרד הבריאות. "בקדנציה הזו הובלתי את מערכת הבריאות בשני גלי קורונה עוצמתיים, וגם כעת אנחנו בגל ללא יום אחד של סגר, ללא השבתת לימודים וללא פיטורים המוניים", כתב היו"ר הפורש.

"אני גאה במיוחד במהלכים שהובלתי ביחס לנשים ולהט"ב", אמר הורוביץ. "בזמן קצר כל כך עשינו מהפכה, לא פחות. איסור על טיפולי המרה, פונדקאות בישראל לזוגות מאותו מין ולגברים יחידים, תרומות דם מהומואים, ושינוי גדול ביחס לטרנסג'נדרים. וכמובן, רפורמת ההפלות שלנו שממשיכה לעשות כותרות בעולם".

הורוביץ הזכיר את חבריו למפלגה - ללא שמה של ג'ידא רינאווי זועבי, אותה שריין בעצמו - ואמר: "מרצ תמיד הצטיינה בעבודה הסיעתית שלה, וכך גם בקדנציה הזו. בזכות ההישג בבחירות והקמת הממשלה, מעבר לששת המנדטים, נכנסו לכנסת חברות וחברים מעולים בתנועה שלנו. מיכל רוזין העבירה יותר חוקים בקריאה שניה ושלישית מכל ח"כ אחר במשכן. חבריי השרים, תמר זנדברג, עיסאווי פריג' וסגן השרה יאיר גולן, רשמו הישגים מרשימים במשרדיהם, במיוחד בתחומי הסביבה ויחסי יהודים-ערבים".

הורוביץ הדגיש כי אין בכוונתו לפרוש מהחיים הפוליטיים, ויתמודד על מיקומו ברשימה בכנסת הבאה. "מרצ היא תנועה דמוקרטית, תנועה של חברים, של רעיון, לא של איש אחד", כתב. "מנהיגי המפלגה נבחרים על ידי חברי התנועה, ממלאים את תפקידם בנאמנות, ומתחלפים. התנועה שלנו יותר חזקה מכל יו"ר או חבר כלשהו. כך זה צריך להיות. תחלופה, הזדמנות, שינוי".

יו"ר מרצ הודיע כי הוא יתמוך בכל מי שירצה להתמודד כדי לייצג את המפלגה והתנועה, ואמר שיסייע לכל מי שייבחר. "אהיה חלק מהרשימה, אתרום מנסיוני ואחזק. אין לי ספק שתהיה נבחרת מעולה, ונגיע לבחירות בראש מורם. בבחירות האלה יש למרצ תפקיד מפתח. היא חיונית לצורך הקמת ממשלה שפויה כדי שלא תהיה פה ממשלת חושך של ביבי-בן גביר, והיא חיונית לחיזוק השמאל בקואליציה העתידית. נעמוד לצדו של לפיד ונחתור להמשך קואליציית השינוי".

תגיות