אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסוויץ' הוא הקונסולה הביתית הנמכרת ביותר של נינטנדו Unsplash

גיימריסט

הסוויץ' הוא הקונסולה הביתית הנמכרת ביותר של נינטנדו

המכשיר עקף את סך המכירות של ה-Wii, הקונסולה הביתית שמכרה כ-101 מיליון יחידות. עם זאת, סדרת ה-DS הניידת היא עדיין סדרת המכשירים הפופולרית בתולדות נינטנדו, עם מכירות של יותר מ-154 מיליון מכשירים. היקף מכירות הסוויץ' ירד בשנה האחרונה והחברה עדכנה כלפי מטה את התחזיות

03.02.2022, 16:45 | עירד עצמון שמאייר

ענקית הגיימינג היפנית נינטנדו דיווחה היום (ה') כי היא מכרה למעלה מ-103 מיליון יחידות של קונסולת הסוויץ' (Switch) שלה, זאת על פי הדו"ח הרבעוני האחרון שלה לשנת 2021. בכך עקפה הקונסולה את הנינטנדו Wii, הקונסולה הביתית הקודמת של נינטנדו, שמכרה 101 מיליון יחידות במהלך מחזור חייה. כמו כן, החברה דיווחה כי 98 מיליון איש שיחקו בסוויץ' במהלך השנה החולפת.

קראו עוד בכלכליסט:

בהתפלגות המכירות הכוללת, נינטנדו מכרה 81.6 מיליון עותקים של קונסולת הסוויץ' המקורית, 17.8 מיליון יחידות של קונסולת הסוויץ' לייט הזולה וכארבעה מיליון יחידות של קונסולת הסוויץ' OLED החדשה, שהושקה ברבעון האחרון של 2021. עם זאת, הסוויץ' עדיין איננה הקונסולה הנמכרת ביותר בתולדות נינטנדו - תואר זה עדיין שמור לסדרת מכשירי ה-DS הניידים, שמכרו למעלה מ-154 מיליון יחידות לאורך השנים. לסוויץ', שהושק ב-2017, יש סיכוי לא רע לשבור את השיא של סדרת ה-DS, שכן הקונסולה עדיין באמצע מחזור החיים שלה.

משפחת מכשירי הסוויץ משפחת מכשירי הסוויץ' | עירד עצמון שמאייר משפחת מכשירי הסוויץ

נינטנדו גם דיווחה כי המכירות שלה עד סוף דצמבר הסתכמו ב-11.5 מיליארד דולר, כ-6% פחות מאשר בתקופה המקבילה ב-2020. ברבעון האחרון של 2021, מכרה החברה 10.6 מיליון יחידות של קונסולת הסוויץ', כ-8% פחות מאשר בתקופה המקבילה בשנה שקדמה לה. חלק מהסיבה לכך נעוצה במשבר השבבים העולמי. עם זאת, נינטנדו לא נפגעה קשות מהמשבר לעומת יתר יצרניות הקונסולות. אתמול דיווחה סוני כי הצליחה למכור רק 3.9 מיליון יחידות פלייסטיישן 5 במהלך הרבעון האחרון של 2021.

בשל הירידה בהיקף המכירות, נינטנדו עדכנה כלפי מטה את תחזית המכירות לשנה הקרובה, מ-24 מיליון קונסולות ל-23 מיליון יחידות. כבר בנובמבר עדכנה נינטנדו את התחזיות כלפי מטה מ-25.5 מיליון קונסולות סוויץ'. כמו כן, ברבעון האחרון, המשחק הנמכר ביותר היה החידוש ל-"Brilliant Diamond and Shining Pearl" מסדרת פוקימון, שמכר כמעט 14 מיליון עותקים. "מריו פארטי סופרסטארז" מכר 5.4 מיליון עותקים ו"האגדה של זלדה: Skyward Sword HD" כ-3.85 מיליון עותקים.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות