אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרבעון שענקיות הטכנולוגיה הסיניות ירצו לשכוח צילום: שאטרסטוק

הרבעון שענקיות הטכנולוגיה הסיניות ירצו לשכוח

שלוש ענקיות הטכנולוגיה הסיניות - עליבאבא, טנסנט ו-JD.com - רשמו את הצמיחה הנמוכה ביותר בהכנסותיהן אי פעם ברבעון האחרון - על רקע ההתפרצות המחודשת של הקורונה במדינה והרגולציה הנוקשה על הענף. לעומתן יש דווקא חברות שרשמו רבעון מוצלח

27.05.2022, 15:14 | חדשות חוץ

ענקיות הטכנולוגיה הסיניות עליבאבא, טנסנט ו-JD.com דיווחו על שיעורי צמיחה בהכנסות הנמוכים ביותר אי פעם, על רקע התפרצות הקורונה והרגולציה המוגברת בסין נגד סקטור הטכנולוגיה.

מאז סתיו 2020, הרשויות בסין הטילו קנסות על החברות הסיניות והגבירו את הפיקוח עליהן, במיוחד בכל הקשור להתנהלות מונופוליסטית. ההתפרצות המחודשת של הקורונה מאז חודש מרץ הוסיפה לחץ על הצמיחה, בעוד הגבלות התנועה והסגרים שיבשו את שרשראות האספקה והלוגיסטיקה.

על רקע ההאטה הכלכלית הזו, ענקית המסחר המקוון עליבאבא דיווחה ביום חמישי על ירידה במכירות בשתי הפלטפורמות העיקריות שלה בסין עבור הרבעון שהסתיים ב-31 במרץ. כלל ההכנסות של החברה אמנם צמחו לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אך שיעור הצמיחה עמד על 9% - הנמוך ביותר אי פעם מבחינת החברה.

במקביל, ההכנסות הרבעוניות של טנסנט - שמפעילה את אפליקציית הצ'אט הפופולרית וויצ'אט - נותרו כמעט ללא שינוי, בעוד ש-JD.com דיווחו על עלייה של 18% לעומת השנה שעברה. עם זאת, בשני המקרים מדובר בשיעור הצמיחה הנמוך ביותר בהיסטוריה של החברות.


דוכן של טנסנט,  צילום: רויטרס דוכן של טנסנט | צילום: רויטרס דוכן של טנסנט,  צילום: רויטרס


לעומת זאת, היו כמה חברות סיניות שפרסמו תוצאות רבעוניות אופטימיות יותר. כך למשל חברת הטכנולוגיה באידו (Baidu) דיווחה אמנם על צמיחה של 1% בהכנסות הרבעוניות, אך זו התוצאה הנמוכה ביותר רק מאז 2020. ענקית מנוע החיפוש התרחבה בשנים האחרונות לשירותי ענן ורובוטיקה. "אנחנו רואים התקדמות יציבה ביוזמות בינה מלאכותית שונות", ציינו האנליסטים ב-Daiwa Capital Markets. לדבריהם, הכנסות תחום הבינה המלאכותית בענן בבאידו צמחו ברבעון הראשון בשיעור שנתי של 45%.

חברת משלוחי המצרכים דאדא (Dada), שבעלת הרוב בה היא JD, דיווחה ברבעון האחרון על זינוק של 21% במכירות, הנתון המוצלח ביותר מאז הרבעון השלישי של 2021. דאדא הייתה בין החברות המקומיות הבודדות שקיבלו אישור להמשיך ולפעול במהלך הסגרים.

גם חברת הסטרימינג בשידור חי קואישון (Kuaishou) דיווחה על צמיחה מכובדת בהכנסות ברבעון האחרון- עלייה של 19%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות