אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מינימום זמן – מקסימום אנרגיה - ככה שומרים על האנרגיה שלכם ושל הרכב שלכם במיטבה לאורך היום ניהול האנרגיה שלכם ושל הרכב שלכם | shutterstock

מינימום זמן – מקסימום אנרגיה - ככה שומרים על האנרגיה שלכם ושל הרכב שלכם במיטבה לאורך היום

כדי להגיע ליעדים, צריך אנרגיה, את זה כולם יודעים, אבל איך באמת נטענים? קבלו טיפים מעמרי פרס, בעל רכב חשמלי שכל דקה חשובה לו, ומעינת פולרסקי בן נתן, מאמנת בכירה, על ניהול האנרגיה שלכם ושל הרכב שלכם

24.04.2024, 10:41 | בשיתוף פז

אנרגיה מניעה את כל עולמנו. למילה עצמה יש 3 משמעויות: כוח חשמלי (זה שמניע את המכוניות החשמליות שלנו), מרץ (זה שמניע אותנו בבוקר מהמיטה, גם אם בקושי) וכוח נסתר. קשה לדמיין את יומנו בלעדיה – בלתי אפשרי להגיע ליעדים שלנו בלעדיה, וכמעט תמיד אנחנו נרצה עוד ממנה. איך לוודא שהיא לעולם לא תחסר לנו או לרכב שלנו? מעמדת טעינה לרכב חשמלי שתחסוך לכם זמן ועד לקפה במרפסת – אלו הבחירות שיוסיפו לנו אנרגיה, בקלות.

1. הצצה לשגרת טעינה – הלו"ז העמוס של עמרי

הכירו את עמרי פרס, בן 36, עובד בפרטנר בתור מנהל צוותי התקנות בבית הלקוח ואבא ל-2 ילדות קטנות (שהוא מביא לגן בכל יום). עומרי נוסע המון בעבודה שלו – כ-3,000 ק"מ בחודש, והוא טוען את הרכב מדי יום.

מראש פינה לנתיבות ולכל רחבי הארץ – עומרי עושה את הדרך כחלק מתפקידו כמנהל. "אני מתכנן את היום שלי לפי תחנות הטעינה, ויודע שלכל מקום שאליו אגיע – מתחנת הסיירים בחולון ועד לתחנה בקריות בצפון, יהיה לי איפה לטעון".

עם כל הכבוד לגמישות, אין לך תחנה קבועה?

"כן, אני בדרך כלל מטעין בבית קמה. יש לי שם 20 דקות, או מקסימום 30 דקות כדי להטעין וכדי לעצור רגע לנשום ולנוח. זה משהו נדיר ביום שלי כמנהל ואבא ל-2 קטנטנות".

איפה אתה מעדיף להטעין?

"האמת היא שבגלל העבודה הטענתי בכל סוגי העמדות, בכל הארץ, ואני יכול לומר שאין כמו העמדות של פז Charge – אני יודע שתמיד תהיה עמדת טעינה אולטרה מהירה פעילה. אין כמו להיות בטוח שהשירות יהיה מעולה ושהטעינה תהיה מהירה. בתשלום אני משתמש כמובן באפליקציה שהיא סופר נוחה וחוסכת לי זמן".

2. לטעון את עצמכם באנרגיה לאורך היום

עמרי חלק איתנו כמה משמעותית עבורו העצירה של 20 דקות לעצמו, לא פחות מאשר לרכב שלו; עם כל הכבוד לרכב החשמלי שלכם – מה איתכם? האם אתם דואגים לעצור ולהטעין את עצמכם לאורך היום? כדי לקבל טיפים פנינו לעינת פולרסקי בן נתן, מאמנת אישית ומנחת קבוצות, M.A. מוסמכת לשכת המאמנים ומרצה במסלול הכשרת מאמנים בגומא.

יש כל כך הרבה משימות, הודעות ואנשים שצריכים אותנו, ולפעמים נראה שאין רגע לעצור ולהטעין את עצמנו. לפחות למכונית יש נורה שנדלקת, כשצריך לטעון אותה

"כמו כל יצור חי בטבע, וגם כמו המכונית – דלק או חשמלית, אנחנו חייבים להטעין את עצמנו באנרגיה, כדי שתהיה כזו. הרבה אנשים אומרים שהם מחכים לסופ"ש או חופשה – זמן רחוק כלשהו, והרעיון בניהול אנרגיה הוא להכניס את בועות האוויר והתדלוקים הקטנים לאורך היום. לא לחכות, לא לייצר הפקות גדולות, אלא להיעזר בדברים הקטנים שממלאים באנרגיה לאורך היום".

ניהול האנרגיה שלכם ושל הרכב שלכם, shutterstock ניהול האנרגיה שלכם ושל הרכב שלכם | shutterstock ניהול האנרגיה שלכם ושל הרכב שלכם, shutterstock

מה הדברים שאפשר לעשות כדי להטעין את עצמנו באנרגיה?

"חשבו וחברו רשימה של דברים שיכולים להטעין לכם את האנרגיה, החל מדברים שלוקחים דקה ועד לרמת החופשה הארוכה".

רשימה? את רצינית?

"ברגע האמת, כשמתפנה זמן או רוצים לעשות משהו, לא יודעים מה לעשות, כי האפשרות שאין לנו מה לעשות רגע היא כל כך נדירה, עד שהמוח לא מזהה איך אפשר לנצל אותה. כשיש רשימה אז פשוט בוחרים ממנה".

מה עוד אפשר לעשות?

"תכניסו ללו"ז דברים שמרימים לכם – קפה עם חברה, הליכה, להקשיב לפודקאסט, אפילו בזמן שמקפלים כביסה ולראות איך משלבים בלו"ז דברים שעושים לנו טוב ומרימים לנו את האנרגיות, גם קפה או יין בשקט במרפסת יכולים להטעין אותנו".

"בהרצאות שלי הרבה פעמים אנשים מחברים את הרשימה הזו, ואז אני שואלת אותם כמה מתוך הדברים הם כבר עושים, ואז הם מגלים שיש לא מעט דברים שהם לא עושים. ואני שואלת – כמה מסובך יהיה לעשות עוד דבר או שניים מהרשימה? – והם מופתעים לגלות כמה זה פשוט. הרבה פעמים זה לא במודעות, ולכן לא עושים את זה, אבל כשזה במודעות קל יותר ליישם".

3. לטעון את הרכב, ומהר - טעינה מהירה עושה את ההבדל

חוויית נסיעה מעולה היא חשובה, וכדי להבטיח שהנסיעות שלך יהיו רציפות, נוחות ומוצלחות, בפז Charge הקפידו לפרוס בכל רחבי הארץ, מנהריה ועד אילת, עמדות טעינה שהן גם מהירות וגם נוחות. כן, בכל התחנות, כל העמדות הן אולטרה מהירות, כך שחוסכים לכם לא רק זמן, אלא גם התלבטויות.

הזמן שלך יקר – אין כמו לטעון בעמדות אולטרה מהירות שיכולות לחסוך לך עד 40% מזמן הטעינה

בעבר טענו שזמן שווה כסף, היום טוענים שזמן שווה איכות חיים. לא חשוב מה בדיוק האסכולה שלך, כי מה שבטוח הוא – כולם מעוניינים לחסוך בזמן. עם עמדות הטעינה של פז צ'ארג', אפשר להיות בטוחים שעושים את הבחירה המהירה ביותר, וגם היעילה ביותר.

במתחמי פז צ'ארג' תמצאו את העמדות המהירות ביותר בישראל, שיכולות לחסוך עד 40% מזמן הטעינה של רכבים תומכים. למעשה - לפי הצהרת היצרן, חלק מהעמדות יכולות לטעון 100 ק"מ נסיעה בתוך פחות מ-3 דקות.

מבחר אדיר של מכוניות נטענות

אם בעבר היו בישראל רק 2 מכוניות חשמליות נפוצות, כיום אפשר למצוא עשרות ואפילו מאות סוגי מכוניות חשמליות, ולכל אחת המתח שלה. עמדות הטעינה של פז מותאמות למגוון אדיר של סוגי רכבים חשמליים – למעשה, כל רכב שנמכר בישראל כיום, והוא רכב חשמלי מלא – נתמך, ואפשר לטעון אותו בעמדות פז Charge.

זה מה שחשוב לקחת איתך לדרך

לא משנה איך מטעינים ומתי – חשוב לזכור שהאנרגיה שלך ושל הרכב שלך חשובה. אין כמו לפנות לה את המקום שלו היא ראויה.

תגיות