אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התנועה לאיכות השלטון: על רגב להקפיא ההליכים למינוי מנכ"ל משרדה לשעבר למנהל רש"ת עופר מלכה, מירי רגב | צילום: דוברות משרד התחבורה, יואב דודקביץ

התנועה לאיכות השלטון: על רגב להקפיא ההליכים למינוי מנכ"ל משרדה לשעבר למנהל רש"ת

מליאת מועצת רשות שדות התעופה אישרה השבוע את מינויו של עופר מלכה למנכ"ל; התנועה לאיכות השלטון: "מדובר בחלק מהליך כולל של השרה רגב להחלשת הדרג המקצועי"

06.03.2024, 18:20 | יובל אזולאי

התנועה לאיכות השלטון מבקשת משרת התחבורה מירי רגב ומחברי מועצת רשות שדות התעופה (רש"ת) להקפיא את ההליכים למינויו של עופר מלכה לתפקיד מנכ"ל הרשות. זאת, בנימוק כי מלכה נחשב למקורב לשרה, וכיהן במשך שנה כמנכ"ל משרד התחבורה בקדנציה הקודמת של רגב. לדברי התנועה לאיכות השלטון, "מינויו המסתמן הוא חלק מהליך כולל של השרה להחלשת הדרג המקצועי, ומינויים של מקורבים חסרי ניסיון מקצועי מספק לתפקידי מפתח".

מינויו של מלכה אושר בתחילת השבוע במליאת מועצת רשות שדות התעופה וזאת לאחר שבשבוע שעבר רגב פנתה ליו"ר הרשות האלוף (במיל') יצחק (ג'רי) גרשון בבקשה שיפעל במהירות לאישור המינוי - על רקע המלצת ועדת האיתור שפעלה בנושא מאז הקיץ האחרון.

לפי התנועה לאיכות השלטון, כמה פניות שהגיעו אליה מעלות את החשש שרגב הציעה למנות את מלכה לתפקיד אף שאינו עומד בתנאי הסף שנקבעו לו, בהם ניסיון מוכח של חמש שנים לפחות בכהונה ציבורית בכירה או בתפקיד בכיר בתחום הניהול העסקי של תאגיד שמקיים פעילות בהיקף של חצי מיליארד שקל בשנה, לפחות.

"מצטיירת תמונה עגומה שמקימה חשש כבד לקיומם של השפעות פוליטיות על מינוי לתפקיד ניהולי בכיר בשירות הציבורי, עד כדי ניסיון למינוי פסול של מועמד שלא עומד בתנאי הסף שנקבעו למשרה", נטען בפנייה שעשו עו"ד תומר נאור וסתיו לבנה להב מהאגף המשפטי של התנועה.

הם הוסיפו וביקשו מהשרה רגב למסור לתנועה אסמכתאות על מעמדו של מלכה אל מול תנאי הסף שנקבעו לתפקיד ולפרט את הסטטוס של ההליכים למינויו וזאת עד תחילת השבוע וזאת כדי לשקול את המשך הצעדים בנושא – לרבות פנייה לערכאות משפטיות.

אלא שמבחינת רגב האישור שניתן בתחילת השבוע במליאת מועצת הרשות מכשיר את המשך ההליכים לקראת מינויו והבאתו לאישור הממשלה. על פי הערכות של גורמים שמעורבים בנושא, אפשר שמינויו של מלכה יובא לאישור השרים כבר בישיבת הממשלה הקרובה.

מלכה היה מהרגע הראשון המועמד של רגב לתפקיד, ובמסגרת התמודדותו עליו הוא התפטר מחברותו כדירקטור ברש"ת וזאת כדי למנוע לזות שפתיים. הרשות פועלת מזה כשנה ללא מנכ"ל קבוע וזאת לאחר שהמנכ"ל הקודם האלוף (במיל') חגי טופולנסקי שמונה בידי שרת התחבורה הקודמת מרב מיכאלי התפטר ממנו כעבור כשנה בתפקיד וזאת בסמוך לשובה של רגב למשרד התחבורה. התפטרותו הקדימה את הדחתו מהתפקיד בידי רגב.

מלשכתה של רגב טרם נמסרה תגובה.

תגיות