אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי פרי הגליל ישביתו את המפעל על רקע הכוונה לפטר 50 מהם מוטי חזיזה, יו"ר ועד עובדי מפעל פרי הגליל | צילום: נחום סגל

עובדי פרי הגליל ישביתו את המפעל על רקע הכוונה לפטר 50 מהם

בדיון חירום שהתקיים בשל המשבר הזהיר יו"ר ההסתדרות במרחב הגליל העליון, כי פיטורים נרחבים במפעל עשויים להוביל לקריסתו ולסגירתו. יו"ר ועד העובדים: "דווקא בתקופת מלחמה, שבה תושבים רבים מצפון הארץ פונו מבתיהם, על המדינה לשמור על הכלכלה המקומית ולחזק אותה"

08.02.2024, 17:00 | יובל אזולאי

עובדי פרי הגליל שבחצור הגלילית הודיעו על כוונתם להשבית את המפעל ביום ראשון הקרוב, ברקע כוונת הנהלת החברה לפטר כ-50 מתוך כ-130 העובדים. מוקדם יותר היום (ה') ועד העובדים בחברה ונציגי ההסתדרות הכללית קיימו דיון חירום בשל המשבר במפעל, במסגרתו כבר הוצאו מכתבי הפיטורים לעובדים, והקריאות מצד יו"ר ועדת הכספים של הכנסת, משה גפני לבעלים זכי שלום ומשפחת קופרלי להקפיא אותם לא נענו.

יו"ר ועד העובדים בפרי הגליל מוטי חזיזה אמר בהתייחס להחלטה להשבית את המפעל כי "לעובדים נמאס מההתנהלות המשפילה של ההנהלה. ההחלטה לצאת לשביתה התקבלה פה אחד עד שיימצא פתרון הולם והוגן לעובדים. דווקא בתקופת מלחמה, שבה גם תושבים רבים מצפון הארץ פונו מבתיהם, על המדינה לשמור על הכלכלה המקומית ולחזק אותה".

בהסתדרות הכללית התריעו כי במהלך החודשים האחרונים כבר פוטרו עשרות מעובדי המפעל, המהווה עוגן תעסוקתי לתושבי חצור הגלילית וליישובי הסביבה. יו"ר ההסתדרות במרחב הגליל העליון יונה פרטוק אמר כי פיטורים נרחבים במפעל עשויים להוביל לקריסתו ולסגירתו.

מנכ"ל פרי הגליל אושיק אפרים טען בישיבה שקיימה מוקדם יותר השבוע ועדת הכספים של הכנסת כי הסיבה לגל הפיטורים היא מדיניות הסרת מכסי המגן על יבוא של תוצרת חקלאית שנעשתה במסגרת הרפורמה בחקלאות. כשאפרים נקרא בידי חברי הוועדה להקפיא את הפיטורים הוא השיב כי לחברה אין חומרי גלם שכן בשל היבוא החקלאים הונחו כבר לפני כשנה לא לזרוע ירקות. הוא הוסיף וטען כי הרפורמה ביבוא החקלאי שהוביל שר החקלאות לשעבר, עודד פורר הסבה לחברה נזק בהיקף של כ-12 מיליון שקל שלדבריו "הלכו ליבואנים" וזאת מבלי שהמהלך הוביל להורדת יוקר המחיה.


תגיות