אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת תשתיות אנרגיה נערכת לגיוס אג"ח של חצי מיליארד שקל משה קלצ'ין, יו"ר תש"א | צילום: השתתפויות בנכסים

חברת תשתיות אנרגיה נערכת לגיוס אג"ח של חצי מיליארד שקל

תש"א מייעדת את הכסף למימון מספר השקעות, בין היתר חיבור תחנות הכוח בדרום הארץ לרשת הדלק הארצית כגיבוי, ופרויקט אחסון מלאי דלקים של חברת החשמל

13.03.2024, 20:05 | גולן חזני

חברת תשתיות אנרגיה (תש"א) נערכת לגיוס אג"ח בהיקף של 500 מיליון שקל ובהמשך גם הנפקח מניות.

הגיוסים מיועדים לממן מספר השקעות של החברה הממשלתית, ביניהן חיבור תחנות הכוח בדרום הארץ לרשת הדלק הארצית כגיבוי במקרה של הסקת הזרמת הגז הטבעי ממאגר תמר, ופרויקט אחסון מלאי דלקים של חברת החשמל.

תש"א נמצאת בבעלות ממשלתית ונועדה לקיים את הבטחון האנרגטי של תושבי המדינה. החברה אחראית על מערכת הולכת הנפט בארץ ומתפעלת מתקני אחסון לנפט ותזקיקיו.

הכנסות החברה עמדו בתשעה החודשים הראשונים של השנה על 3.3 מיליארד שקל והרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) על 120 מיליון שקל.

לקראת הגיוס החליטה חברת הדירוג מידרוג, מקבוצת מודי'ס לאשר מחדש את דירוג מנפיק Aaa.il לחברה באופק דירוג יציב. בנוסף, מידרוג אישררה גם את הדירוג Aaa.il לאגרות החוב שהנפיקה החברה (סדרה א'), גם כן באופק דירוג יציב.

מידרוג צופה צמיחה בהכנסות החברה בשנים 2026-2024, שנובעת בעיקר מפרויקט הרציפות התפקודית ועדכון התעריף השוטף. בשנים 2024-2023 ה-EBITDA צפוי לנוע בטווח שבין 150 ל-200 מיליון שקל לעומת כ-160 מיליון שקל בשנת 2022. ב-2020 גייסה החברה אג"ח בהיקף 350 מיליון שקל והיא חברה מדווחת.

יו"ר הדירקטוריון משה קלצ'ין אמר כי: "הדירוג הוא הכנה לקראת גיוס והנפקה ציבורית שיסייעו לנו לקדם פרויקטי ענק כגון הקמת נמל תזקיקים חדש בחיפה והקמת מקשרים ימיים באשדוד. נמשיך לקדם את החברה לטובת משק האנרגיה כולו".

מנכ"ל החברה עוזי לוין, שמונה לפני חצי שנה, אמר כי "התוכנית האסטרטגית לפיה פועלת תשתיות אנרגיה בשנים האחרונות מביאה ערך רב לחברה וללקוחותיה. החברה תמשיך להוות נכס משמעותי עבור מדינת ישראל בשגרה ובתקופות חירום תוך התבססות על בסיס פיננסי ומקצועי איתן".


תגיות