אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בניגוד לקשיחות הבנקים בארה"ב, UBS יאפשר מודל היברידי לצמיתות צילום: בלומברג

FT

בניגוד לקשיחות הבנקים בארה"ב, UBS יאפשר מודל היברידי לצמיתות

ענק הבנקאות השוויצרי מקווה למנף את העבודה הגמישה כדי לגבור על בנקים בוול סטריט בגיוס עובדים. מודל העבודה המשולב יתאים לרוב המשרות. בינתיים, הבנקים בניו יורק, בהם מורגן סטנלי וגולדמן זאקס דרשו מהצוותים לחזור למשרדים

29.06.2021, 19:55 | אוון ווקר, פייננשל טיימס

בנק UBS יאפשר לעד שני שלישים מכוח האדם לשלב עבודה מהבית ומהמשרד על בסיס קבוע, זאת בשאיפה להעניק למוסד הפיננסי השוויצרי יתרון על פני הבנקים בוול סטריט בגיוס עובדים.

קראו עוד בכלכליסט:

המהלך לאמץ את מודל העבודה ההיברידי יצא לדרך ביוזמת מנכ"ל הבנק ראלף האמרס ומנהליו הבכירים, כך לפי גורמים המעורים בנושא, ומדגיש את הפערים הגדלים מול הגישה הנוקשה שאימצו בנקים רבים בארה"ב בעניין זה.

סניף UBS בסיטי של לונדון, צילום: בלומברג סניף UBS בסיטי של לונדון | צילום: בלומברג סניף UBS בסיטי של לונדון, צילום: בלומברג

הבנק השוויצרי החליט כי רק עובדים שנוכחותם מחוייבת במשרד בשל תפקידי פיקוח או כדי לבצע משימות מסוימות, כמו סוחרים ועובדי סניפים, יקבלו גמישות מועטה, או לא בכלל, לגבי צורת העבודה שלהם.

ניתוח פנימי שערך הבנק לגבי קרוב ל־72 אלף עובדיו הגלובליים, הראה כי כשני שלישים נמצאים בתפקידים שמאפשרים סגנון עבודה היברידי, כך לפי גורמים המקורבים לנושא.

העמדה של UBS בסוגיה מהדהדת את זו של עמיתיו האירופיים ובהם סוסייטה ג'נרל הצרפתי, אך נמצא בניגוד גמור לגישה שנקטו כמה וכמה בנקים אמריקאיים, בהם ג'יי.פי מורגן צ'ייס, גולדמן זאקס ומורגן סטנלי, שהורו כולם לאנשי הצוות שלהם בניו יורק לחזור לעבודה במשרדים.

אחרי למעלה משנה שבמהלכה רוב הבנקאים עבדו ממשרדים ביתיים ושולחנות מטבח, ההחלטה של UBS מאותתת כי מורשת אחת של מגפת הקורונה עשויה לקבע פער קיצוני בין נהלי העבודה הנהוגים בבנקים אירופיים ואמריקאיים.

מנכ"ל UBS, ראלף האמרס, צילום: בלומברג מנכ"ל UBS, ראלף האמרס | צילום: בלומברג מנכ"ל UBS, ראלף האמרס, צילום: בלומברג

HSBC וסטנדרד צ'רטרד שבסיסם בבריטניה הודיעו על תוכניותיהם לאפשר לאנשי הצוות לעבוד מהבית או במיקומים שהם "כמעט ביתיים" על מנת להפחית את אחיזתם במשרדים ולצמצם נסיעות העירה.

במזכר פנימי לאנשי הצוות שפורסם בשבוע שעבר, והגיע לידי ה"פייננשל טיימס", מנהלי UBS ציינו כי "אנחנו מחויבים להציע לכם גמישות לעבודה היברידית (שילוב של עבודה מהמשרד ומהבית) ככל שיאפשרו זאת התפקיד, המשימות והמיקום". עם זאת, גם אנשי צוות שיעבדו במתכונת זו יידרשו להגיע למשרד לפעילויות מסוימות, שיסוכמו מראש עם מנהליהם.


עובדי בנק סטנדרד צ'רטרד ישתמשו במשרדים השיתופיים של IWG לפי ההסכם, 95 אלף עובדי הבנק הבריטי יקבלו גישה ל-3,300 משרדיה של החברה ברחבי העולם חדשות חוץלכתבה המלאה


הבנק, שמטהו שוכן בציריך, טרם קבע תאריך שבו יידרשו עובדים לשוב למשרדים. UBS לא הגיב לפנייה בנושא.

בניגוד לכך, צוות גולדמן זאקס כבר קיבל הוראה לשוב למטה של החברה בניו יורק, בעוד עובדי ג'יי.פי מורגן בארה"ב נדרשים לשוב למשרדים החל ב־6 ביולי.

ג'יימס גורמן, מנכ"ל מורגן סטנלי, הציג את העמדה הקשוחה ביותר בעניין זה. "אם אתם יכולים להיכנס למסעדה בניו יורק, אתם יכולים להגיע למשרד ואנחנו רוצים אתכם במשרד", אמר באחרונה באירוע של החברה.

סיטיגרופ הוא אחד הבנקים הגדולים בארה"ב שהציגו מודל עבודה היברידי, כאשר הצוות מורשה לעבוד מהבית ליומיים בשבוע לכל היותר.

בלונדון, UBS בוחן זמן מה את האפשרות של המודל ההיברידי, זאת למרות שרק לפני חמש שנים הוא עבר למטה שלו ברחוב ברודגייט 5, אחד הבניינים הגדולים ביותר בסיטי.

בשנה שעברה אף ערך הבנק ניסוי עם משקפי מציאות רבודה שנמסרו לסוחרים העובדים בלונדון, מה שאפשר להם לחוות את העבודה על רצפת מסחר עמוסה, מבלי שיצטרכו לצאת מהבית.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות