אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמכר, עבור 3 מיליון דולר לדקה: התמלא מושב נוסף בחללית של בזוס הקפסולה של בלו אוריג'ין | צילום: בלומברג

נמכר, עבור 3 מיליון דולר לדקה: התמלא מושב נוסף בחללית של בזוס

הכרטיס לטיסה הראשונה של חברת בלו אוריג'ן, לצידו של המייסד ג'ף בזוס ואחיו מארק, נמכר ב-28 מיליון דולר במכירה פומבית; זהות הקונה עדיין לא נחשפה, וזהותו של הנוסע הרביעי והאחרון תיחשף גם כן בהמשך. הטיסה תתבצע ב-20 ביולי ואמורה להימשך כ-10 דקות

13.06.2021, 12:26 | חדשות חוץ

כרטיס לטיסה הראשונה לחלל בחברת בלו אוריג'ן, לצידו של המייסד ג'ף בזוס, נמכר ב-28 מיליון דולר. ההצעה הזוכה התקבלה אתמול (שבת) במכירה הפומבית ששודרה בשידור חי באינטרנט, אך זהות הקונה עדיין לא נחשפה. בבלו אוריג'ן צייצו בטוויטר כי יחשפו את השם בשבועות הקרובים. 

קראו עוד בכלכליסט:

לפי הודעת החברה, בתהליך המכירה שהחל כבר לפני חודש השתתפו מעל ל-7,000 נוסעים פוטנציאלים מ-159 מדינות. בתחילת היום ההצעה הגבוהה ביותר עמדה על 4.8 מיליון דולר, אך המחירים זינקו פי 5 במהלך שידור המכירה. "הסכום הזוכה ייתרם לעמותה של בלו אוריג'ן, ClubforFuture", הודיעו בחברה. העמותה מקדמת תוכניות לימוד בתחומי המדעים והמתמטיקה.

הטיסה תצא לדרך ב-20 ביולי – כשבועיים לאחר שבזוס מתוכנן לפרוש מתפקיד מנכ"ל אמזון - ויצטרף אליה גם אחיו הצעיר של ג'ף, מארק, כך לפי הודעה שפרסם בזוס בשבוע שעבר בחשבון האינסטגרם שלו. "ההרפתקה הטובה ביותר, עם חברי הטוב ביותר",  הצהיר. זהות הנוסע הרביעי והאחרון תיחשף גם כן בהמשך.

חללית של בלו אוריג חללית של בלו אוריג'ין | NASA/Blue Origin חללית של בלו אוריג

לפי האתר של בלו אוריג'ן החברה מתכננת לשגר את הנוסעים למרחק של מעל ל-100 ק"מ מעל שטח כדור הארץ, כך שיוכלו לחוות מצב של חוסר משקל. הנסיעה כולה אמורה להימשך 10 דקות. כלומר, הנוסע משלם כמעט 3 מיליון דולר לכל דקה. 

מערכת תיירות החלל של בלו אוריג'ין, ניו שפרד, היא טיל שנושא קפסולה לקצה החלל, וביצע עד היום יותר מ-12 טיסות ניסוי מוצלחות ללא נוסעים, כולל אחת באפריל ממתקן של החברה בטקסס. לקפסולה חלונות מסיביים שנותנים לנוסעים תצפית לנוף בזמן שהם מבלים מספר דקות ללא כוח משיכה, לפני שהקפסולה מתחילה לרדת חזרה לכדור הארץ. הטיל משוגר במצב מאונך, והרקטה שלו מתנתקת ממנו וחוזרת לנחיתה על מנחת בטון שנמצא בקרבת מקום.

תגיות