אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשד לתיאום מחירים: בכירי שטראוס נחקרים שוב ברשות התחרות בניין שטראוס בפתח תקווה | צילום: יובל חן

בלעדי

החשד לתיאום מחירים: בכירי שטראוס נחקרים שוב ברשות התחרות

בשבוע שעבר נחקרו בכירי שטראוס יומיים ברציפות בחדרי החקירות של הרשות בחשד לתיאום מחירים. חקירת רשות התחרות, שהפכה גלויה בנובמבר האחרון, יצאה לדרך שבועות ספורים אחרי שבכירי ענף המזון התראיינו לכלי תקשורת שונים באופן שהסתמן כמו העברת מסרים לתיאום עמדות, לצד קיומו של גל התייקרויות במקביל

11.07.2022, 12:35 | נורית קדוש

מנהלים בכירים בשטראוס נחקרים בשעה זו פעם נוספת ברשות התחרות בחשד להסדר כובל, זאת לאחר שבשבוע שעבר נחקרו בכירי שטראוס יומיים ברציפות בחדרי החקירות של הרשות.

חקירת הרשות, שהפכה גלויה בנובמבר האחרון, נפתחה בפשיטה על משרדי שטראוס וחקירת מנכ"ל החברה גיורא בר דעה ובכירים נוספים באזהרה בחדרי החקירות של רשות התחרות, זאת בחשד לקיום הסדר כובל בין ספקים למתחרים ואף לקמעונאים.

החקירה יצאה לדרך שבועות ספורים אחרי שבכירי ענף המזון, ובהם בר דעה, מנכ"ל שופרסל דאז איציק אברכהן, מנכ"ל דיפלומט נעם וימן ושורה של מנכ"לים נוספים, התראיינו לכלי תקשורת שונים באופן שהסתמן כמו העברת מסרים לתיאום עמדות, לצד קיומו של גל התייקרויות במקביל. מאז ביצעה הרשות השלמות חקירה, ובמסגרתן אף חקרה בשנית את יו"ר וילי פוד צביקה ויליגר.

כפי שנחשף ב"כלכליסט", במסגרת הפשיטה על משרדי שטראוס הופתעו חוקרי הרשות למצוא על שולחן העבודה במחשב של מנהל קשרי החוץ והממשל של החברה, שלומי שפר, מצגת שהיתה נעולה בסיסמה "דיפלומט", כשמה של המתחרה שדיווחה במקביל לשטראוס על כך שהיא בוחנת העלאת מחירים.תגיות