אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטרלה או מתנה? העסקה המוזרה של ג'ף בזוס - שהניבה 9 דולרים בשבועיים ג'ף בזוס | צילום: רויטרס

הטרלה או מתנה? העסקה המוזרה של ג'ף בזוס - שהניבה 9 דולרים בשבועיים

מייסד אמזון רכש באחרונה מניה אחת של ענקית הקניות המקוונות תמורת 114.7 דולר; ברשתות החברתיות הציעו כמה הסברים למהלך יוצא הדופן, החברה והמיליארדר לא התייחסו לנושא

10.06.2023, 11:07 | חדשות חוץ

ג'ף בזוס, האדם השלישי בעושרו בעולם, ביצע עסקה מוזרה לפני שבועיים: הוא קנה מניה בודדת של אמזון תמורת 114.77 דולר, כך לפי דיווח לרשות ניירות ערך האמריקאית. בסוכנות בלומברג ציינו כי מדובר במניה הראשונה של ענקית הקניות המקוונות שמייסד החברה קונה מאז 2002, שמשנה זו רק מכר מניות שלה תמורת כ-30 מיליארד דולר.

אחרי הנפקת אמזון ב-1997 בזוס לא קיבל מניות, אלא משכורת צנועה. הוא עדיין מחזיק בכ-10% מהחברה, שמהווים את רוב הונו, הנאמד ב-148 מיליארד דולר לפי מדד המיליארדרים של בלומברג. רכישת המניה ב-25 במאי השנה העשירה את הונו בכ-9 דולרים, לאחר שמניית אמזון ננעלה אתמול במחיר של 123.4 דולר.

אנליסטים ומשקיעים לא סיפקו הסבר למהלך של בזוס. הרשתות החברתיות רחשו תיאוריות, למשל שהמיליארדר קנה את המניה כמתנה או שלחץ בטעות על כפתור הרכישה בחשבון הברוקראז' שלו. מובן שהיו כאלה שהעלו את האפשרות שמדובר בהטרלה - בנוסח אלון מאסק. אמזון ומייסדה לא התייחסו לנושא.

"בזוס היה צריך עוד מניה אחת כדי לתפוס שליטה בחברה", התלוצץ מארק שמוליק, אנליסט מסנפורד סי ברנשטיין, שהוסיף ברצינות: "אני עדיין מנסה להבין מה עומד מאחורי הרכישה".

בזוס מחזיק בכ-9.7% ממניות אמזון ובזכות הצבעה על עוד 2.9% שברשות אשתו לשעבר מקנזי סקוט. בנוסף לרכישה העביר בזוס 69,290 מניות בשווי של 8 מיליון דולר לארגון צדקה.


תגיות