אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איקאה תקים סניף נוסף בארץ - ליד אשדוד סניף איקאה מתוך דוקו על הרשת | באדיבות HOT8

איקאה תקים סניף נוסף בארץ - ליד אשדוד

הסניף שיוקם יהיה בגודל של 25 אלף מ"ר ויצטרף לסניפים הקיימים בנתניה, ראשון לציון, באר שבע, קרית אתא ואשתאול. ארי נדל"ן שמוכרת את הקרקע שעליה יוקם הסניף שלושה חודשים בלבד אחרי שרכשה אותה במחצית המחיר, תרשום רווח הון של כ-70 מיליון שקל לפני מס

05.04.2022, 11:59 | גולן חזני

ענקית הרהיטים השוודית איקאה נערכת להקמת סניף נוסף בארץ, ליד אשדוד. כך עולה מדיווח של ארי נדל"ן (לשעבר ארנה) שבשליטת צחי אבו, שמכרה את השטח שעליו יוקם הסניף.

קראו עוד בכלכליסט:

הסניף אמור לקום על שטח של 30 דונם ויהיה בגודל של כ-25 אלף מ"ר בנוי. הוא יצטרף לסניפים בנתניה, ראשון לציון, באר שבע, קריית אתא ואשתאול (הרי יהודה). בתל אביב ובפתח תקווה קיימות חנויות קונספט למטבחים בלבד.

סניף איקאה באשתאול, עמית שאבי סניף איקאה באשתאול | עמית שאבי סניף איקאה באשתאול, עמית שאבי

קבוצת ברונפמן פישר המחזיקה בזיכיון איקאה בישראל רכשה ביחד עם קרן JTLV שטח של 110 דונם באשדוד מידי ארי נדל"ן וקבוצת איירון של ניסים ברכה תמורת 226 מיליון שקל.

ארי נדל"ן דיווחה על מכירה של 50% מאחזקותיה של החברה הבת אס.אל.אס מפרשים בחברת מחזיקי אשדוד שמחזיקה יחד עם מושב שדה עוזיה בקרקע.

רק בינואר נרכשה הקרקע בידי ארי נדל"ן תמורת 121 מיליון שקל, כך שארי נדל"ן רושמת רווח הון לפני מס של 70-60 מיליון שקל. אם הערכת השווי למתחם תשקף את מחיר העסקה, תרשום החברה רווח הון נוסף של 70-60 מיליון שקל נוספים על יתרת אחזקותיה במחזיקי אשדוד, שבה היא תדולל ל-17% בשרשור לעומת 35% כיום.

תגיות