אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יפאורה תשיק קולה ללא סוכר תחת מותג השוופס הקולה של שוופס. הפעם בלי בקבוקים משפחתיים | צילום: סטודיו יפאורה

יפאורה תשיק קולה ללא סוכר תחת מותג השוופס

מדובר בניסיון שני של החברה אחרי שב־2015 השיקה מהלך דומה שלא צלח. המהלך של יפאורה, השולטת בשוק הסודה עם שוופס, יוצא לדרך כחצי שנה אחרי שקוקה־קולה ישראל השיקה את מותג הסודה הבינלאומי נורדיק מיסט

19.06.2023, 06:00 | נורית קדוש

יפאורה מעמיקה את פעילותה בשוק הקולה, הנשלט בידי החברה המרכזית (קוקה־קולה ישראל). ל"כלכליסט" נודע כי יפאורה, המשווקת את RC קולה (3% משוק הקולה), צפויה להשיק בימים הקרובים משקה קולה ללא סוכר תחת מותג שוופס.

מדובר בניסיון שני של יפאורה, אחרי שב־2015 השיקה תחת שוופס, בהשקעה של 12 מיליון שקל, משקה קולה מופחת קלוריות בשם "שוופס 22", שהומתק באמצעות שילוב של סוכר וסטיביה. בשיאו הגיע המוצר ל־1.8% בלבד משוק המשקאות הקלים, ובתוך זמן קצר צנח ל־0.1%, מה שהוביל להחלטה להפסיק לשווקו, שנה בלבד לאחר ההשקה. בשונה מהניסיון הקודם, הפעם צמצמה יפאורה את הסיכון, והיא צפויה להיכנס לקטגוריית הקולה רק בבקבוקים אישיים ופחיות ולא בבקבוקים המשפחתיים שבנפח 1.5 ליטר.

המהלך של יפאורה, השולטת בשוק הסודה עם שוופס, יוצא לדרך כחצי שנה אחרי שקוקה־קולה ישראל השיקה את מותג הסודה הבינלאומי נורדיק מיסט. המותג, השייך לקוקה־קולה העולמית ומתחרה בשוופס, הושק אף הוא בבקבוקים אישיים בלבד, ומשווק במסעדות, בתי קפה, חנויות נוחות ועוד.

מכירות הסודה בשוק הקמעונאי הסתכמו אשתקד בכ־181 מיליון שקל, צמיחה של 9.8% בהשוואה ל־2021, ככל הנראה בעקבות השפעת מיסוי המשקאות הממותקים, שחל גם על סודה בטעמים.

תגיות