אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לא היתה לי שום דרך להתקדם": במאית "וונדר וומן" מגיבה לביטול הסרט השלישי בסדרה גל גדות ופטי ג'נקינס במאית וונדר וומן 1984 | צילום: Warner Bros.

"לא היתה לי שום דרך להתקדם": במאית "וונדר וומן" מגיבה לביטול הסרט השלישי בסדרה

פאטי ג'נקינס צייצה בטוויטר לאחר שמועות כי ביטול המשך הפרויקט נגרם באשמתה בעקבות מחלוקות עם אולפני DC. "מעולם לא עזבתי. אבל אני מבינה שהחברה קבורה בשינויים שעליה לעשות". על גל גדות, כוכבת הסרט כתבה, "היא מתנה לעולם, ועוד יותר מזה, מתנה בשבילי"

14.12.2022, 11:09 | רותה קופפר

"לא היתה לי שום דרך להתקדם", כתבה הלילה בטוויטר פאטי ג'נקינס, במאית סרטי "וונדר וומן" בכיכובם של גל גדות. הציוץ בא בתגובה לפרסום הידיעה שלפיה הוחלט לוותר על הפקת הסרט השלישי בסדרה ונרמז בכל מקום כי זה קרה באשמתה. יום לאחר שנודע כי הוחלט על ביטול הפרויקט התפרסם ב"The Wrap" כי הבמאית החליטה לעזוב לאחר מחלוקת עם אולפני DC בשל התנגדות להערות ובקשות לשינויים מצד מנהלי האולפנים החדשים ג'יימס גאן ופיטר ספרן.

את הציוץ החלה באנחת ייאוש. "אוף… אני לא אחת שמדברת על ענייני קריירה פרטיים, אבל לא אסכים להמשך חוסר הדיוקים. הנה העובדות", כתבה וגוללה את הצד שלה של הסיפור, השונה מהשמועות שנפוצו, שכללו גם השמצות כמו שהתסריט שהגישה היה לא יותר מ"ערימה של ניירות".

"הסיפור השגוי הוא שאני עזבתי את הפרויקט. זה פשוט לא נכון. מעולם לא עזבתי. הייתי מוכנה לשקול כל הצעה שביקשו ממני. להבנתי לא היה דבר שיכולתי לעשות כדי לקדם את זה עכשיו. חברת DC ככל הנראה קבורה בשינויים שעליה לעשות, אז אני מבינה שההחלטות שלה קשות עכשיו", אמרה בהתייחסה לשינוי בתפקידי הניהול של האולפן.

עוד כתבה: "אינני רוצה שהמסע היפהפה שלי עם וונדר וומן יסתיים בטון צורם. אהבתי והיה לי הכבוד להיות האדם שביים את שני סרטי 'וונדר וומן'. היא דמות נפלאה. לחיות בתוך וסביב הערכים שלה גורם לך להיות אדם טוב יותר, כל יום. אני מאחלת לה ולמורשת שלה עתיד מזהיר, איתי או בלעדי".

ג'נקינס שיבחה את לינדה קרטר, וונדר וומן המקורית, שהופיעה בתפקיד קטן ב"וונדר וומן 1984", על כך שהיא "פשוט אגדה", ואז עברה לדבר על גל גדות, שאותה כינתה "המתנה הגדולה ביותר שקיבלתי בכל המסע הזה. חברה יקרה, השראה ואחות".

"אין מילים לתאר עד כמה היא קסומה. היא ההתגלמות של וונדר וומן בחיים האמיתיים ובן אדם טוב יותר מזה שהעולם יכול לדמיין. מעולם, ולו לרגע אחד מהמיליון רגעים שביליתי איתה, לא ראיתי משהו פחות מזה. היא מתנה לעולם, ועוד יותר מזה, מתנה בשבילי".

שבחים אלה באו לאחר שגדות צייצה, באופן יוצא דופן, בשבוע שעבר כי היא "לא יכולה לחכות לחלוק" את הפרק הבא בקריירה שלה עם מעריציה. לפי השמועות שסבבו את כל הפרשה הזאת, גדות אולי לא תגלם את האלטר אגו שלה בהמשך, וכי גאן וספרן מעוניינים לאתחל מחדש את סדרת "וונדר וומן". גאן צייץ בתגובה לדבריה של ג'נקינס הלילה: "אני יכול להעיד כי כל השיחות איתך היו אך ורק נעימות ומקצועיות".

ג'נקינס התפרסמה לראשונה בבימוי הסרט "מונסטר" 2003, שזיכה את הכוכבת שלו שרליז תירון בפרס אוסקר. היא גם היתה לאישה הראשונה שביימה סרט גיבורי-על. הסרט הראשון של "וונדר וומן" מ-2017, כך מדווח "הוליווד ריפורטר", הרוויח 822.8 מיליון דולר בעולם. השני "וונדר וומן 1984" יצא בזמן מגפת הקורונה ב-2020 בשירות הסטרימינג של HBO MAX וקיבל ביקורות פושרות. ג'נקינס בזמנו לא התלהבה מההחלטה להעלות את הסרט בשירות הסטרימינג, אבל הודתה כי זה היה "הפיתרון הכי טוב מכל הרעיונות הגרועים שהועלו אז".

עוד בטרם נודע כי הסרט השלישי בסדרת "וונדר וומן" בוטל, נודע כי גם סרט בסדרת "מלחמת הכוכבים" בבימויה של ג'נקינס, Rogue Squadron, הופסק. בציוץ מהלילה היא הסבירה כי בזמנו הפסיקה את העבודה על הסרט ההוא כי חששה שיתנגש עם עבודתה על "וונדר וומן 3", אבל כי היא חזרה לעבוד על הסרט הזה וחתמה על חוזה חדש עם לוקאס פילמס.

בסוף הציוץ הודתה למעריצי "וונדר וומן" ואיחלה להם "בכל פעם שאתם מתמודדים עם קושי, תשאלו את עצמכם מה היתה עושה וונדר וומן. אני מקווה שלפיד האהבה, האמת והצדק שלה יאיר את דרככם, כפי שהאיר את שלי".


תגיות