אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד 5,784 נדבקו בקורונה מחצות, רק 4% מהם חוסנו במנת דחף עמית שאבי

עוד 5,784 נדבקו בקורונה מחצות, רק 4% מהם חוסנו במנת דחף

מבין אלו שאובחנו עם קורונה מאז חצות - 3,815 לא חוסנו, אך חלקם הגדול בני פחות מ-11. 667 חולים במצב קשה, עוד חמישה מתו היום. בנט על העומסים במתחמי בדיקות ה-PCR: "למנוע הגעה לשם ממי שרוצה להוציא תו ירוק"

10.09.2021, 20:19 | ירון דרוקמן ואדיר ינקו, ynet

5,784 ישראלים אובחנו מחצות כחיוביים לקורונה. בסך הכול פוענחו כ-90 אלף בדיקות ושיעור החיוביים עומד לפי משרד הבריאות על 6.83% - נתון גבוה לעומת אלו של אתמול ושל יום רביעי. קראו עוד בכלכליסט:


מבין המאובחנים היום 3,815 אינם מחוסנים כלל – אך חלק גדול מהם בני פחות מ-11, אותם לא מחסנים בשלב זה. 1,553 מחוסנים בשתי מנות חיסון ו-248 בשלוש מנות. כלומר כ-4% מהנדבקים חוסנו במנת הדחף, זאת במצב ש-30% מהאוכלוסייה חוסנה בחיסון השלישי. 

בקרב בני 60 ומעלה שיעור הלא מתחסנים בקרב המאומתים היום גבוה פי יותר מ-10 מאלו שקיבלו את מנת הדחף, בהשוואה ליחס שלהם באוכלוסייה.

בבתי החולים ברחבי הארץ מאושפזים 1,060 חולי קורונה, 667 מהם במצב קשה. לשם השוואה, מספר החולים הקשים ביום שישי שעבר היה 659 ולפני שבועיים 702. עוד עולה מעדכון משרד הבריאות כי 175 חולי קורונה מחוברים למכונות הנשמה.  

מאז פרוץ המגפה נפטרו בישראל 7,321 חולי קורונה – חמישה מהם היום ו-15 אתמול, אך למרבה הצער המספרים אינם סופיים, כיוון שלמשרד הבריאות מגיעים עדכונים באיחור על פטירות של חולי קורונה. 

ומה עם החיסונים? אתמול חוסנו כ-73 אלף ישראלים במנת החיסון השלישית והיום נוספו אליהם עוד כ-31 אלף. 2,235 ישראלים קיבלו היום את מנת החיסון הראשונה ואתמול התחסנו לראשונה 7,146 ישראלים. בסך הכול קיבלו 46,144 ישראלים את המנה הראשונה של החיסון מאז תחילת החודש.

על רקע נתוני ההתחסנות המדשדשים יחסית, ראש הממשלה נפתלי בנט שוחח הערב עם מנכ"לי קופות החולים, יחד עם שר הבריאות ניצן הורוביץ ומנכ"ל משרדו פרופ' נחמן אש. בנט ביקש שהקופות יוציאו הודעה מסודרת למבוטחים, במטרה לעודד התחסנות לקראת תפוגת התו הירוק בתחילת אוקטובר, למי שיכול להתחסן בחיסון שלישי וטרם עשה זאת. בדיקת קורונה בתל אביב, AFP בדיקת קורונה בתל אביב | AFP בדיקת קורונה בתל אביב, AFP


עוד עלה בשיחה כי בכל הקופות היה עומס חריג אתמול במתחמי הבדיקות. "זה מחייב נקיטת צעדים על מנת למנוע ממי שבא לבדיקות רק כדי להנפיק תו ירוק (במקום ללכת לפיקוד העורף או לשלם על הבדיקה)", מסר בנט.

סיגל רגב רוזנברג, מנכ"לית מאוחדת, מסרה כי "מתחמי הבדיקות של קופות החולים עמוסים והביקוש לבדיקות גבוה יותר ממה שהקופות מסוגלות להתמודד איתו, במשאבים שעומדים לרשותן. הפתרון הוא פשוט: מי שיכול להתחסן צריך לגשת ולהתחסן בהקדם. לצערי, 59% בלבד ממי שזכאי למנת החיסון השלישית התחסן, וזה פשוט לא מספיק. רק החיסון יגן על על אוכלוסיות בסיכון וימנע מחלה קשה והמשך הפצה של המחלה בכלל, גם בקרב האוכלוסייה שעדיין לא יכולה להתחסן. החל מיום ראשון הקרוב אנחנו מתחילים לחסן בחיסון נגד השפעת, וזו הזדמנות למי שעוד לא התחסן לקבל גם חיסון שפעת וגם קורונה ולהתכונן לחורף הקרוב".

מוקדם יותר התייחס ראש הממשלה לנתוני התחלואה - ולסימני הבלימה הניכרים כעת בגל הרביעי. "ראש השנה עבר עלינו השנה ביחד, הפעם ללא סגרים", מסר בנט לקראת כניסת השבת. "זוהי תוצאה של פעולות רבות שלכם, הציבור, יחד איתנו, הממשלה". בנט הזהיר כי למרות זאת, "סכנת המגיפה טרם חלפה". לדבריו, "כדי שנוכל להמשיך לחגוג יחד עם היקרים לנו, אני מבקש להקפיד על ההנחיות, לשמור על מסיכות בחללים סגורים, על ריחוק, וכמובן: ללכת להתחסן". 

לצד החזרה של התלמידים לכיתות הלימוד והארוחות המשפחתיות, בממשלה חוששים גם מהדבקות המוניות בקרב החסידים שחזרו מהילולה בקברו של רבי נחמן מברסלב באומן. 156 ישראלים שחזרו מאוקראינה אובחנו אתמול כחיוביים לקורונה. האחוז הגבוה של מאומתים לקורונה בקרב המבקרים, כפי שפורסם ב-ynet, דרבן את תעשיית הזיופים - ובמשטרה עדכנו כי 117 מהנוחתים מאוקראינה זומנו לחקירה בגין זיוף ומרמה והפצת מחלה בנסיבות מחמירות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות