אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זהירות, טיקטוק: ההסתדרות הרפואית ממליצה לאסור על ילדים עד גיל 11 להשתמש באפליקציה צילומי מסך של סרטוני טיקטוק | צילומים: טיקטוק

זהירות, טיקטוק: ההסתדרות הרפואית ממליצה לאסור על ילדים עד גיל 11 להשתמש באפליקציה

בצעד חריג מפרסמת הר"י לראשונה הנחיות להגבלת השימוש במסכים בקרב ילדים. לדבריה, זמן עודף מול המסך עלול לגרום לבעיות שינה, חרדה, דיכאון, השמנה ועוד. בין היתר, ממליצה ההסתדרות הרפואית לאסור על ילדים לחלוטין את השימוש באפליקציית טיקטוק עד גיל 11. השאלה היחידה היא רק אם ההמלצה הזאת בכלל ישימה

16.02.2023, 09:53 | אדריאן פילוט

ההסתדרות הרפואית (הר"י) מוציאה בפעם הראשונה הנחיות ברורות להגבלת השימוש במסכים בקרב ילדים, לרבות המלצה לא לאפשר לילדים להשתמש באפליקציית טיקטוק עד גיל 11 לפחות.

המסמך נערך על ידי המכון לאיכות ברפואה של הר"י, הגוף שממונה מטעם ההסתדרות הרפואית על גיבוש "תורת עבודה" לצורך מתן טיפול רפואי מיטבי. בין היתר, לקחו חלק בעריכתו איגוד רופאי הילדים, איגוד הרופאים הפסיכיאטרים של הילד, נוירולוגים, איגוד רופאי העיניים של הילדים ושל המבוגרים, מומחים לתזונה, נציגים של משרד הבריאות וגם צוות של הסתדרות המורים.

על פי המסמך, צמצום זמן מסכים נועד למנוע נזקים בריאותיים קשים לילדים. בין היתר, מדובר בבעיות שינה, הפרעות חרדה ודיכאון, השמנה, נזקים לעיניים, נזקים קוגניטיביים, בעיות בשפה ובמתמטיקה, בעיות קשב וריכוז, בעיות חברתיות ועוד.

בהר"י ממליצים להורים לא לאפשר לילדיהם להשתמש בטיקטוק בכלל עד גיל 11 לפחות. בנוסף, מומלץ להימנע לחלוטין משימוש במסכים עד גיל 18 חודשים (שנה וחצי), ומגיל 18 חודשים עד שנתיים ההמלצה היא להגביל את זמן המסך לעד שעה ביום.

לידיעת ההורים: אי אפשר באמת להגביל את השימוש של הילדים במסכים על ידי כלים טכנולוגיים ניתן היום להגביל השימוש של הילדים במכשירים ובאפליקציות, אבל גם הורה טכנולוגי שיודע להפעיל את הכלים הנכונים צפוי להיכשל במשימה. הילדים ימצאו סרטון ביוטיוב שמלמד כיצד לעקוף אותם - והופ, הם שוב בטיקטוק ובפורטנייט. מה עושים? עוזבים את הטכנולוגיה והופכים, ובכן, להורים עומר כבירלכתבה המלאה

מגיל שנתיים עד חמש מומלץ לצפות במסכים עד שעה ביום ועד 3 שעות בסוף השבוע, ומגיל 6 עד 17 לצפות במסכים עד שעתיים ביום. בהר"י ממליצים לבגירים (מגיל 18 ומעלה) להגביל את השימוש במסכים לשעתיים עד 4 שעות ביום בלבד.


תגיות