אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אלי בארי, מנכ"ל קבוצת התחדשות ירוקה: "הממשלה חייבת לספק פתרונות לפריפריה"

הצעדים בהם נוקטת הממשלה מקדמים את תחום ההתחדשות העירונית ואף עשויים לעצור את עליית מחירי הדיור, אבל זה לא מספיק

16.11.2021, 11:35 | בשיתוף מערכת שורת הרווחשוק הנדל"ן בוער, והממשלה לא בוחלת באמצעים: הורדת הרוב הדרוש במתחמי פינוי בינוי ל-67%, הגדלת מס הרכישה על דירה שניה, צמצום דירות להשכרה לטווח קצר, צמצום מכרזים – כיצד הצעדים הללו ישפיעו על השוק והאם ניתן לצפות לירידת מחירים בזמן הקרוב? 

לדבריו של אלי בארי, מנכ"ל קבוצת התחדשות ירוקה המתמחה במתחמי התחדשות עירונית ברחבי הארץ, מדובר בצעדים מבורכים אך לא מספיקים, ואין לצפות לירידת מחירים בזמן הקרוב. מה שנוכל לראות, מסביר בארי, זו אולי עצירה של עליית המחירים, וגם אלו חדשות טובות. אם הממשלה תמשיך לצעדים חשובים נוספים כמו למשל שחרור קרקעות, ייתכן שגם נתחיל לראות בהמשך תהליך חשוב – גם אם מינורי – של ירידה במחירים.

בשיחה עם בארי שמענו כיצד והיכן ניתן למצוא הזדמנויות השקעה אטרקטיביות כשהשוק כל כך בוער, הבנו כיצד הצעדים בהם נוקטת הממשלה מקדמים את תחום ההתחדשות העירונית ובעיקר מדוע זה עדיין לא מספיק. שמענו כי על אף העדיפות שקבוצת התחדשות עירונית מעניקה לפרויקטים בפריפריה, בעיית הכדאיות הכלכלית באזורים אלו מערימה המון קשיים ומותירה מאות אלפי תושבי במבנים מתפוררים ומסוכנים. לדברי בארי, זהו הדבר החשוב ביותר כרגע, ועל כל הגורמים בממשלה להתגייס על מנת לספק פתרון. הצטרפו אלינו

לפרטים נוספים>>


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות