אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ילן מאיימת על החברות הסיניות: "תסייעו לרוסיה? ההשלכות יהיו משמעותיות" ג'נט ילן | צילום: AP/Ajit Solanki

ילן מאיימת על החברות הסיניות: "תסייעו לרוסיה? ההשלכות יהיו משמעותיות"

שרת האוצר האמריקאית אמרה כי הממשל חשף ראיות להעברת ציוד מטעם חברות סיניות למאמץ המלחמה הרוסי באוקראינה, וזאת למרות הסנקציות שהוטלו; היא איימה בהטלת צעדי ענישה נוספים

11.11.2023, 09:18 | חדשות חוץ

שרת האוצר האמריקאית ג'נט ילן אמרה כי בידי הממשל ראיות לכך שייתכן שחברות סיניות מסייעות להעברת ציוד למאמצי המלחמה של רוסיה באוקראינה, זאת על אף הסנקציות שהשיתו מדינות המערב. ילן הוסיפה כי קראה לסין לפעול נגד ההתנהלות הזו, כך לפי דיווח בסוכנות רויטרס.

ילן ציינה כי העלתה את הנושא במהלך הפגישות שלה עם סגן ראש הממשלה הסיני הי ליפנג, והביעה חשש שהסינים מצליחים לעקוף את הסנקציות ולהעביר למוסקבה ציוד שעוזר לצבא הרוסי במלחמתו נגד אוקראינה.

"הדגשתי כי אל לחברות לספק ציוד לסקטור הביטחוני של רוסיה, וכי הן יעמדו בפני השלכות משמעותיות אם יעשו זאת", אמרה ילן במסיבת עיתונאים שנערכה אתמול (ו') בסן פרנסיסקו. "אנחנו נחושים לעשות כל שביכולתנו כדי לעצור את הזרימה הזו של ציוד שמסייע לרוסיה במלחמה האכזרית והלא חוקית", הוסיפה והזהירה שכל חברה שמסייעת למאמץ המלחמתי של רוסיה מסתכנת בכך שיושתו סנקציות נגדה.

לדבריה, הממשל האמריקאי כבר הטיל סנקציות על מספר חברות פרטיות, ביניהן חברות סיניות, שהואשמו שהעבירו לרוסיה ציוד. סנקציות הוטלו גם על מספר מוסדות פיננסיים. "אנחנו מעוניינים לראות את סין פועלת נגד זה, במיוחד במקרים שאנחנו מספקים עליהם מידע", אמרה ילן.


תגיות