אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלובל-אי הישראלית פרסמה דוח רבעוני שהרגיז את המשקיעים, המניה צונחת אמיר שלכט מייסד ומנכ"ל Global e | צילום: רותם ברק

גלובל-אי הישראלית פרסמה דוח רבעוני שהרגיז את המשקיעים, המניה צונחת

חברת המסחר המקוון ממשיכה לצמוח, אך בניגוד לחברות טק רבות שעברו לרווח או מתקרבות אליו, היא רשמה הפסד של 33 מיליון דולר; ההכנסות זינקו אך מתחת לצפי, החברה הורידה את תחזית ההכנסות השנתית, נמנעה מלפרסם אזהרת רווח והציגה את התוצאות כמוצלחות; המניה נופלת בוול סטריט ב-25%

15.11.2023, 17:27 | סופי שולמן

מניית גלובל אי צוללת בחדות בוול סטריט לאחר פרסום דוחות כספיים שפיספסו את הציפיות לצד הנמכת התחזית השנתית. עם פתיחת המסחר מאבדת המניה 25% על רקע כעס המשקיעים לא רק מאי פרסום אזהרת רווח על ידי גלובל-אי, אלא גם הצגת התוצאות כמוצלחות במיוחד על ידי ההנהלה.

"תוצאות הרבעון השלישי מציגות שוב את עוצמת המודל העסקי שלנו שניכר בצמיחת ההכנסות, שיפור ברווחיות וצנרת הזמנות בריאה", צוטט אמיר שלכט, מנכ"ל גלובל-אי עם פרסום הדוחות.

החברה שעוסקת בלוקליזציה של חנויות אונליין אמנם ממשיכה לצמוח, אך בניגוד לחברות טכנולוגיה רבות אחרות שעברו באחרונה לרווח או מתקרבות אליו, גלובל-אי שוב רשמה הפסד גבוה שעמד על 33 מיליון דולר.

ברבעון השלישי רשמה גלובל-אי הכנסות של 133.6 מיליון דולר, שמשקפות אמנם עלייה של 27% מול התקופה המקבילה, אך נמוכות מהתחזית שהחברה עצמה סיפקה להכנסות של 136-142 מיליון דולר. למעשה, מול הרבעון השני, הכנסות אלה מהוות דריכה במקום וזה השורש העיקרי של הנמכת התחזית השנתית.

ברבעון הרביעי, שהוא הרבעון החזק עונתית בגלובל-אי, בגלל בלק פריידיי וסיילים של חג המולד, היא צופה עלייה חדה בהכנסות ל-178-186 מיליון דולר.

לצד ההפסד הרבעוני הגבוה, החברה גם מפחיתה את תחזית ההכנסות השנתית ומורידה ממנה כ-20 מיליון דולר. הצפי המעודכן הוא להכנסות של 563-571 מיליון דולר וזאת לעומת תחזית קודמת להכנסות של 570 -596 מיליון דולר.


תגיות