אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הארוחה היקרה בתבל תעלה לכם כ-500 אלף דולר - ותוגש בחלל ארוחת שף בכדור פורח | הדמייה: Space Perspective

הארוחה היקרה בתבל תעלה לכם כ-500 אלף דולר - ותוגש בחלל

חברת תיירות החלל SpaceVIP מציעה טיסה של שש שעות על כדור פורח בגובה 30 ק"מ מעל פני הים, שתכלול ארוחה של השף הדני רסמוס מונק ונופים כמו הזריחה מקצה כדור הארץ. הטיסה תצא לדרך בשנה הבאה וכבר יש התעניינות גדולה, כך שבחברה מתכננים טיסות נוספות וזולות יותר

17.03.2024, 21:29 | חדשות חוץ

פודיז ואוהבי חלל התפקדו: תמורת קרוב ל-500 אלף דולר תוכלו ליהנות מארוחת גורמה בחלל.

חברת תיירות החלל היוקרתית SpaceVIP חברה לשף הדני זוכה כוכבי מישלן רסמוס מונק שיבשל את הארוחה שמתוכננת להימשך שש שעות על כדור פורח. הטיסה הראשונה תצא לפועל בשנה הבאה. לפי הודעת החברה, מונק ייצור את התפריט עבור שישה אורחים, שיטוסו לגובה של 30 ק"מ מעל פני הים. במהלך הארוחה הם יוכלו ליהנות מנופים כמו הזריחה מעל קשת כדור הארץ. כמו כן, יהיה אינטרנט זמין במהלך הטיסה כך שיוכלו לשדר אותה בלייב לחברים ולעוקבים.

התפריט עוד לא נקבע, אך בריאיון לסוכנות בלומברג, אמר מונק (32) כי הוא מתכנן שהמנות יהיו חדשניות כמו המסע עצמו. בין הרעיונות שהחל לפתח נכללות מנות המבוססות על אירוג'ל. מונק הוא השף הראשי של המסעדה הדנית אלכמיסט, שדורגה במקום החמישי בדירוג המסעדות הטובות ביותר ל-2023.

ארוחת שף בכדור פורח , הדמייה: Space Perspective ארוחת שף בכדור פורח | הדמייה: Space Perspective ארוחת שף בכדור פורח , הדמייה: Space Perspective

מונק טען עוד כי על אף המחיר הגבוה, נרשמה התעניינות גבוהה מצד אנשים, יותר מכפי שיש להם מקום להכיל. "אנחנו מודעים לכך שזה מסע ראשון יקר. אך אחרי הכל מדובר בשיגור הראשון שיכלול את הניסויים הללו באוכל", אמר. הוא עצמו מתכוון להצטרף לטיסה, ולדבריו התכנון הוא לארגן טיסות נוספות במחירים נמוכים יותר כדי שעוד אנשים יוכלו ליהנות מהחוויה. "עשרות מועמדים שעומדים בתנאים כבר הביעו עניין רב בחוויה הזו, ומכיוון שיש רק שישה מושבים פנויים אנחנו מעריכים שכל המקומות ייתפסו כבר בשבועות הקרובים", הוסיף מנכ"ל החברה רומן צ'יפורוחה (Roman Chiporukha).

ארוחת שף בכדור פורח , הדמייה: Space Perspective ארוחת שף בכדור פורח | הדמייה: Space Perspective ארוחת שף בכדור פורח , הדמייה: Space Perspective

הכדור הפורח שישמש לחוויה נבנה על ידי חברת Space Perspectives ואינו דורש הכשרה מיוחדת או ציוד להפעלתו, כך לפי הצהרת החברה. הוא מתבסס על טכנולוגיה שפיתחה נאס"א וכולל קפסולה שתורם על ידי בלון חלל. טיסות המבחן יחלו בחודש הבא.

כל המאוכזבים שלא יקבלו מקום בטיסה הזו יוכלו לפנות לחברה הצרפתית Zephalto, שהודיעה בשנה שעברה כי תעניק לאנשים הזדמנות לאכול בכדור פורח בקצה הסטרטוספירה עבור 132 אלף דולר. הטיסות הללו יצאו לדרך בשנה הבאה.

תגיות