אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: גזית גלוב תבנה פרויקט להשכרה ארוכת טווח - בשווי 430 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

לראשונה: גזית גלוב תבנה פרויקט להשכרה ארוכת טווח - בשווי 430 מיליון שקל

החברה זכתה במכרז של החברה הממשלתית דירה להשכיר לבניית 247 דירות להשכרה למשך 20 שנה לפחות ברמת גן, מדרום לתל השומר. ייתכן שהעירייה תאפשר לגזית הקלות, במסגרתן תגדיל ב-20% את מספר הדירות, ושווי הקרקע של כל אחת יעמוד אז על כ-1.5 מיליון שקל

24.08.2021, 19:43 | אמיתי גזית

גזית גלוב תקים פרויקט להשכרה ארוכת טווח, ראשון מסוגו עבורה בישראל. החברה זכתה במכרז של החברה הממשלתית דירה להשכיר לבניית 247 דירות להשכרה ברמת גן, מדרום לבית החולים שיבא תל השומר, מצפון לכביש מס' 461 וממערב לדרך מוטה גור. גזית גלוב תשלם עבור הפרויקט 430 מיליון שקל. 


קראו עוד בכלכליסט:


על הנייר מחיר קרקע לדירה הוא כ-1.8 מיליון שקל, אך קיימת אפשרות כי עיריית רמת גן תאשר לחברה הקלות במסגרתן תוכל להגדיל את מספר הדירות בפרויקט בכ-20%, כך שתוכל לבנות כ-290 דירות. אם האפשרות הזו תתממש, עלות הקרקע לדירה תהיה כ-1.5 מיליון שקל. 

הפרויקט כולל ארבעה בניינים בני 17-15 קומות שיבנו בשני מתחמים סמוכים ויהיו בהן דירות בנות 5-3 חדרים. 


אורן הוד, משנה למנכ"ל גזית גלוב, צילום: כרמל שירן אורן הוד, משנה למנכ"ל גזית גלוב | צילום: כרמל שירן אורן הוד, משנה למנכ"ל גזית גלוב, צילום: כרמל שירן


החברה מחויבת להעמיד את הדירות להשכרה למשך 20 שנה רצופות לפחות, בסיומן היא תוכל למכור את הפרויקט בשלמותו או הדירות בו. ההערכות הן כי במחיר השוק כיום גזית גלוב תייצר תשואה של כ-4%. אלא שהמתחם ייבנה בסמוך לפרויקט עיר הבריאות של שיבא, שתכלול לא רק מרכזים רפואיים, אלא גם קריה אקדמית, מכוני מחקר וחממות טכנולוגיות. 

בנוסף תחנה של הקו הסגול של הרכבת הקלה צפויה להיבנות בסמוך למתחם שבו גזית גלוב תבנה את הפרויקט, ולכן סביר כי שוויו יאמיר עם השנים וכך גם התשואה של החברה. 

על פי תנאי המכרז, חצי מהדירות יושכרו לזכאי משרדי הבינוי במחיר מפוקח נמוך ממחיר השוק ב-20%. המחצית האחרת של הדירות תושכר במחירי השוק. הדיירים נהנים מחוזה שכירות לחמש שנים, תקופה שבה אי אפשר להעלות את שכר הדירה מלבד הצמדה למדד, וכן מאופציה לחידוש החוזה לחמש שנים נוספות.


שיבא תל השומר, צילום: יריב כץ שיבא תל השומר | צילום: יריב כץ שיבא תל השומר, צילום: יריב כץ


לפני מספר ימים זכו קנדה ישראל ובסר במכרז אחר של דיור להשכרה בעיר, במתחם הבורסה ברמת גן, הכולל 400 דירות להשכרה ועוד 350 דירות עבור מעונות סטודנטים.

אורן הוד, משנה למנכ"ל גזית גלוב: "הזכייה בפרויקט דיור להשכרה היא שלב נוסף משמעותי ביישום האסטרטגיה של גזית גלוב ומהווה מנוע צמיחה משמעותי לקבוצה. זהו המכרז הראשון מסוגו שאנו זוכים בו בישראל ובכוונתנו להיות שחקן דומיננטי בתחום הדיור להשכרה בישראל. 

"עסקה זו מצטרפת לרכישה אותה השלמנו בחודש יוני השנה של בניין בן 262 דירות להשכרה בבריקל, מיאמי ולתכניות הפיתוח של אלפי יח"ד שאנו מקדמים כיום בטריטוריות השונות בקבוצה. אנו מזהים כבר היום את הביקוש הרב לפרויקט, בשל הקירבה לבית החולים שיבא הכולל אלפי מקומות עבודה ותעשיות מדעי החיים, לצד תשתית תחבורתית מתפתחת והקמת הקו הסגול של הרכבת הקלה. אנו שמחים לבצע את הפרויקט בעיר רמת גן, עיר אטקרטיבית ואיכותית בלב אזור ביקוש, ומברכים על שיתוף הפעולה עם חברת דירה להשכיר ורמ"י".


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות