אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אדידס: בוחנים מחדש את השותפות עם קניה ווסט קניה ווסט | צילומים: אי.פי.אי

אדידס: בוחנים מחדש את השותפות עם קניה ווסט

הודעת החברה יצאה מספר ימים לאחר שהראפר הציג חולצה עם הכיתוב White Lives Matter בשבוע האופנה בפריז. הזמר מצדו טוען שהחברה גנבה את העיצובים שלו

08.10.2022, 12:30 | חדשות חוץ

אדידס אמרה שהיא בוחנת מחדש את השותפות שלה עם קניה ווסט, מספר ימים לאחר שהציג חולצה עם הכיתוב White Lives Matter בשבוע האופנה בפריז. החברה לא הזכירה את האירוע, אך אמרה ש"שותפות מוצלחת מושרשת בכבוד הדדי וערכים משותפים".

הראפר ומעצב האופנה הגיב לכך באינסטגרם, שם טען שהחברה "גנבה" את העיצובים שלו. דובר מטעם החברה הגרמנית אמר ש"השותפות של אדידס וייזי (Yeezy) היא אחת המוצלחות בהיסטוריה של התעשייה". בפוסט שהעלה לאינסטגרם השתמש ווסט גם במילת גנאי חריפה, וכתב I AM ADIDAS. הסיסמה Black Lives Matter, שמייצגת התנגדות לגזענות ולאלימות משטרתית, שימשה רבות סביב פרשיית ג'ורג' פלויד - אמריקאי שחור ולא חמוש שנחנק למוות על ידי שוטרים במיניאפוליס בקיץ 2020.

גבריאלה קאריפה-ג'ונסון ממגזין "ווג" היתה בין אלו שביקרו את ווסט בעקבות החולצה, וקראה למהלך "מאוד לא אחראי". בתגובה התנגח ווסט בג'ונסון ופרסם לעיני 17.9 מיליון עוקביו צילומים שלה שבהם הוא לועג למראה החיצוני שלה. מ"ווג" נמסר שהמגזין "עומד לצד קאריפה-ג'ונסון. היא הותקפה וחוותה בריונות באופן אישי. זה לא קביל. היום יותר מאי פעם קולות כמו שלה נחוצים, ובפגישה פרטית עם ווסט שנערכה היום היא חזרה על דבריה, בתנאים שלה".

השותפות בין ווסט לאדידס, שנמשכת קרוב לעשור, נתקלה לאחרונה במהמורות. במרכז שיתוף הפעולה נמצא קו המוצרים המכונה ייזי – שהפריטים בו עולים מאות דולרים, ונחטפים לעתים בתוך דקות מרגע השקתם. ביוני האחרון האשים ווסט את אדידס בייצור נעל שנראית דומה לעיצוב שיצר, אך לא היתה חלק מהעסקה. אדידס אמרה שתמשיך לנהל במשותף את השותפות בזמן שהיא בוחנת את המשכה. הודעת אדידס מגיעה פחות מחודש לאחר שעורכי דינו של ווסט שלחו מכתב לרשת האופנה גאפ, שבו נכתב שבכוונתו להפסיק לעבוד עמה. הוא האשים את גאפ באי מילוי תנאי העסקה ביניהם, כולל אי פתיחת חנויות המוקדשות בלעדית למותג האופנה ייזי.

תגיות