אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר הקמפיין של ביטוח ישיר נגד סוכנויות הביטוח - החברה רכשה סוכנות ביטוח הקומיקאית שני כהן בדמות "שוקה" בפרסומת של ביטוח ישיר | צילום: youtube

לאחר הקמפיין של ביטוח ישיר נגד סוכנויות הביטוח - החברה רכשה סוכנות ביטוח

ביטוח ישיר, שהגחיכה בעבר את הסוכנויות בקמפיין פרסומי ממושך, עדכנה כי במהלך 2023 רכשה את סוכנות הביטוח של פנגו ומנורה מבטחים, תמורת 2.3 מיליון שקל. "לקוחות ביטוח ישיר ממשיכים להיות מבוטחים רק באופן ישיר ולא דרך הסוכנות"

26.03.2024, 13:26 | אלמוג עזר

אחת העסקאות המפתיעות של השנה שחלפה בענף הביטוח בוצעה על ידי ביטוח ישיר, שרכשה את סוכנות הביטוח פנגו במרץ 2023 - עסקה עליה דיווחה אתמול במסגרת הדוחות השנתיים.

סוכנות פנגו הייתה בבעלות משותפת של חברת שירותי החניה פנגו וחברת הביטוח מנורה מבטחים - ביטוח ישיר רכשה את הסוכנות תמורת 2.3 מיליון שקל. רשות שוק ההון אישרה את העסקה במאי 2023.

לאחר השלמת העסקה, הנהלת ביטוח ישיר, בהובלת המנכ"ל קובי הבר, שינתה את שמה של הסוכנות ל"פנדה". זו ממשיכה לפעול גם היום כסוכנות ביטוח מסורתית, שמציעה ללקוחות ביטוח רכב חובה, מקיף וצד ג' של מספר חברות ביטוח, לצד שירותי דרך של שלמה סיקסט, איילון, שגריר ועוד.

ההיבט המפתיע של המהלך נובע מכך שביטוח ישיר, שליבת פעילותה מנותקת מתיווך הסוכנויות, ניהלה בעשור הקודם קמפיין פרסומי ממושך נגד סוכנויות ביטוח. הקומיקאית שני כהן גילמה בקמפיין מזכירה של סוכן ביטוח המכונה "שוקה", המגחיכה את הסוכנויות והוצאותיהן המיותרות.

לשכת סוכני הביטוח הגישה לבית המשפט תביעה לעצירת הקמפיין ותבעה את ביטוח ישיר על לשון הרע, אולם בית המשפט העליון ב-2017 אישר את המשכו.

מבחינה פיננסית, לאחר רכישת הסוכנות השקיעה ביטוח ישיר כמעט 2 מיליון שקל בפנדה והעניקה לה אשראי בסכום של 9.25 מיליון שקל.

סוכנות פנגו הוקמה באפריל 2019 על ידי חברת פנגו - מנורה מבטחים נכנסה כמשקיעה בהמשך והעניקה לה הלוואה של 1.1 מיליון שקל. החוב חוסל עם שינוי הבעלים.

מביטוח ישיר נמסר: "סוכנות הביטוח נרכשה במטרה לתת מענה לקליטת תיקי סוכנויות של שיתופי פעולה איתם אנחנו עובדים. לקוחות ביטוח ישיר ממשיכים להיות מבוטחים רק באופן ישיר ולא דרך הסוכנות".

תגיות