אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש שקט - השקעות נדל"ן בקייב: כל המידע החשוב עבור המשקיע הישראלי יח"צ

ראש שקט - השקעות נדל"ן בקייב: כל המידע החשוב עבור המשקיע הישראלי

בעקבות מחירי הנדל"ן הגבוהים בארץ שהפכו את הרכישה להשקעה מקומית לפחות משתלמת, ישראלים רבים החלו לחפש את השקעות הנדל"ן שלהם מעבר לים

25.11.2021, 11:38 | בשיתוף visionet

בגל הראשון שהחל לפני קצת למעלה מעשור, ארה"ב היתה היעד המועדף על משקיעי הנדל"ן הפרטיים, אך בשנים האחרונות אירופה עלתה על המפה מצד המשקיע הישראלי והשמות מוכרים לכולם, אנגליה, גרמניה ולאחר מכן רומניה ויוון.

אך בעקבות עליית מחירים דרסטית באנגליה וגרמניה, לצד אי היציבות הפוליטית והכלכלית ברומניה ויוון, קהל המשקיעים החל לחפש יעד אחר, ועל פי הנתונים והמספרים נכון להיום קייב בירת אוקראינה נחשבת למקום האטרקטיבי ביותר.

על מנת ללמוד עוד על הנעשה כיום בקייב, ולשמוע מדוע זו נחשבת למניה עולה בעולם הנדל"ן, שוחחנו עם מרינה קוניצקי, הבעלים של "ראש שקט- השקעות נדל"ן בקייב".

מרינה קוניצקי היא דמות מוכרת בתחום הנדל"ן בישראל כבר לאורך שנים רבות, וכמו רבים אחרים גם היא בתחילת הדרך היתה פעילה בכל הנוגע להשקעות מקומיות, אך עם הזמן הבינה את הפוטנציאל הגלום בארץ בה היא נולדה, אוקראינה ובעיר קייב.

קייב: היעד הנחשק של משקיעי הנדל"ן הממוצעים

ראש שקט - השקעות נדל"ן בקייב , יח"צ ראש שקט - השקעות נדל"ן בקייב | יח"צ ראש שקט - השקעות נדל"ן בקייב , יח"צ

שלום מרינה, האם תוכלי לספר לנו מדוע קייב הפכה להיות ליעד נחשק עבור ישראלים רבים, ולא רק בתחום התיירותי, אלא גם בכל הנוגע להשקעות נדל"ן?

"קייב הפכה ליעד אטרקטיבי בזכות מספר גורמים. בראש ובראשונה מרחק הטיסה הקצר, אנחנו מדברים על 3 שעות טיסה בלבד. אם ניזכר בימים שבהם ישראלים רבים היו מושקעים בנדל"ן בארה"ב, כל ביקור על מנת לראות את הנכס או לעשות סדר במקרה הצורך, כלל בתוכו פרוצדורה הרבה יותר מסובכת ומעיקה, גם מבחינת לוחות הזמנים, כך שהקרבה לקייב מקצרת זאת באופן משמעותי.

הדבר השני הוא שקייב הפכה להיות למקום בטוח הרבה יותר, זאת בזכות פעולות ללא שום פשרות מצד הממשלה המקומית, שנלחמה בשחיתות ופשע שאפיינו את המקום קודם לכן. האוקראינים עשו זאת גם בעזרת תמיכה אמריקאית בדמות סכומי עתק של כסף, כך שכיום מדובר באחת הערים הבטוחות ביותר באירופה.

מבחינת יציבות כלכלית, אוקראינה התאוששה בצורה יוצאת מן הכלל מהמשבר הכלכלי העולמי של שנת 2008, ובנוסף היא ונכנסה להסכם הסחר החופשי עם האיחוד האירופי, כך שזה פתח עבורה דלתות רבות לטובת חיזוק הכלכלה.

ובסופו של דבר יש את עניין המחיר, עבור השקעה נמוכה בקייב ניתן לרכוש דירת מגורים חדשה, במיקום מנצח ולקבל תמורת זה תשואה שנתית מכובדת ביותר".

השקעת נדל"ן בקייב: כל המספרים החשובים

1. קייב היא הבירה של מדינה מהגדולות באירופה, האוכלוסיה של אוקראינה מונה  כ45 מיליון איש, וכל העסקים הכי גדולים וחשובים שלה מרוכזים בקייב.

2. כל עוד הבנקים של אוקראינה לא מאפשרים לתושבי המדינה לקחת משכנתאות, מחירי הנדל"ן כרגע עולים בערך 20%- 30% שנתי.

ברגע שיחקקו את חוק המשכנתאות, הצפי לעליית המחירים של נדל"ן הוא פי 2 ו- 3 יותר.

3. אוקראינה מתפתחת בטירוף בשנים האחרונות, משקיעים רבים מרחבי העולם כבר זיהו את הפוטנציאל האדיר של אוקראינה כיעד אטרקטיבי להשקעה. 

סביר להניח כי בשנתיים הקרובות ממשלת אוקראינה תסדיר את חוק המיסוי, ולאחר מכן מחירי הדירות אמורים יעלו בהתאם לעלייה במיסים. 

מרינה, בואי נשוחח על מספרים יבשים נוספים, על אילו סכומים אנחנו מדברים, מה בכל הנוגע למיסים ובאיזה סוג השקעות מדובר?

ראש שקט - להשקיע בנדל"ן בקייב, יח"צ ראש שקט - להשקיע בנדל"ן בקייב | יח"צ ראש שקט - להשקיע בנדל"ן בקייב, יח"צ

"אני אתחיל מהמיסוי, כי מדובר בנתון שמבחינתי הוא שובר שוויון. בניגוד לנעשה בארץ, תושב חוץ אשר רוכש נדל"ן באוקראינה משלם כרגע מס רכישה בדמות 2% בלבד, וזה הכל, אין עוד מיסים מעבר.

אם ניקח עוד השוואה אל מול הנעשה בישראל, אז אם לצורך הדוגמה יש לך מיליון שקל פנויים להשקעת נדל"ן, מה ניתן לקנות בזה במיקום מרכזי בישראל? צריך להגיד את האמת, שום דבר למעשה.

לעומת זאת בסכום דומה, ניתן לרכוש בין 2 ל 3 דירות חדשות בקייב, וכל הפרויקטים שאנחנו מכוונים אליהם הם פרויקטים מיד ראשונה, דירות חדשות לגמרי, כך שזה מעניק שקט נפשי לחמש שנים קדימה לפחות גם בכל הנוגע לצורך לתחזק את הנכס להשקעה.

החזר ההשקעה השנתי בסכומים הללו ובכמות הדירות, יכול לנוע בין 12 ל 15 אחוז בשנה, וזה המון לעומת כל מקום אחר בעולם".

התמיכה המלאה של ראש שקט - השקעות נדל"ן בקייב

מרינה, כיצד הפעילות שלכם באה לידי ביטוי, ומי קהל הלקוחות העיקרי שלכם?

"מגיעים אלינו משקיעי נדל"ן שיש להם סכומי השקעה החל מ 350 אלף שקלים ועד מיליון שקלים בממוצע. מדובר בקהל ישראלי רחב שמחפש לעצמו אפיק השקעה פסיבית, כאשר מדובר באופציה בטוחה הרבה יותר מאשר השקעות בשוק ההון בסכומים הללו ובכלל.

כיוון שאני ילידת אוקראינה, דוברת את השפה, בעלת אזרחות ובוגרת האוניברסיטה המקומית בניהול עסקי, אני מכירה את המנטליות המקומית, כך שאני משמשת עבור קהל המשקיעים כמצפן לכל דבר.

המשרד שהקמתי כולל בתוכו עורכי דין, רואי חשבון, אנשי תיווך ואחרים שמתגוררים בקייב, כך שהם בקיאים בכל המשתנים ודואגים להיות עם האצבע על הדופק בכל פרויקט בנייה שכדאי למהר ולהיות מעורבים בו".

ראש שקט: סיור נדל"ן ייחודי בקייב

ראש שקט - השקעות נדל"ן בקייב במחירים זולים, יח"צ ראש שקט - השקעות נדל"ן בקייב במחירים זולים | יח"צ ראש שקט - השקעות נדל"ן בקייב במחירים זולים, יח"צ

"המעטפת שבנינו עבור קהל המשקיעים כולל בתוכו ייעוץ וליווי אישי שמתחיל במשרדי החברה שלנו כאן בארץ, בנתניה, והוא ממשיך כל הדרך בטיסה ישירה לקייב, ביחד איתי, כדי להסתובב ולראות מקרוב את הפרויקטים השונים שאותם בדקנו בפגישות שנעשו בארץ, כאשר כל פרויקט וכל נכס עוברים בדיקה מקדימה של אנשי השטח שלנו בקייב.

אני מקפידה לעשות את הסיורים הללו מספר פעמים בשנה, ובכל פעם לוקחת עימי בין חמישה לעשרה משקיעים, כדי שיהיה זה סיור קומפקטי ויעיל.

בכל נסיעה המשקיעים פוגשים את עורכי הדין ורואי החשבון שלנו, ניתן לשוחח איתם גם בעזרת מתורגמנים, כך שעל כל שאלה מתקבלת התשובה המדויקת ביותר על חוזה הרכישה, ובסופו של דבר הנכס נרשם על שמו של המשקיע בטאבו", מרינה חידדה עבורנו את הדברים.

ראש שקט: טיפ חשוב למשקיעי הנדל"ן בקייב

שאלנו את מרינה האם יש "כוכבית" שמשקיע פוטנציאלי צריך לדעת עליה, ומשרדים אחרים לא ממהרים לספר לו עליה?

"כן, למצוא נכס נדל"ן בקייב או בכל מקום אחר באוקראינה זו לא בעיה, בשביל זה לא חייבים אותי או את המשרד שלי, אבל כן צריך לקחת בחשבון כי בכל הנוגע לרכישה של דירות חדשות בקייב, קונים את הנכס ערום כולו, קירות בלבד, בלי חלוקה פנימית של חדרים, בלי טיח, בלי מטבח וכד'.

כך שלאחר הרכישה יש צורך להרכיב את הנכס, לדאוג למעצבת פנים, לדאוג לאבזר ולרהט את הדירה ולהוביל אותה כך שהיא תהיה מוכנה להשכרה, ופה כבר צריך יד מכוונת שיודעת כיצד לעשות זאת.

לאחר מכן יש גם את הצורך לדעת כיצד להשכיר את הנכס, וגם בנישה הזו אנו מתמחים, כאשר יודעים לעשות סינון קפדני בכל הנוגע לשוכרים ולדאוג כי הכסף יכנס בכל חודש אל חשבון בנק מקומי או זה בישראל, הכל בהתאם לצורך ולרצון של המשקיע, וישנן פעולות נוספות שחוסכות עבור הלקוח את כל כאבי ראש והתעסקות שהוא לא בקיא בהן".

ראש שקט- השקעות נדל"ן בקייב: יצירת קשר

ראש שקט - השקעות נדל"ן, יח"צ ראש שקט - השקעות נדל"ן | יח"צ ראש שקט - השקעות נדל"ן, יח"צ

תודה רבה למרינה קוניצקי על התשובות המפורטות והמידע החשוב.

לפרטים נוספים בכל הנוגע להשקעת נדל"ן בקייב, ולקבלת ייעוץ ראשוני וליווי מצד מרינה וצוות המשרד שלה בקייב, חייגו או שלחו הודעת וואטסאפ לטלפון: 054-7770899

אתר

פייסבוק

אינסטגרם

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות