אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איילון מציגה את הרבעון הגרוע בענף הביטוח צילומים: עמית שעל, טל שחר

איילון מציגה את הרבעון הגרוע בענף הביטוח

התשואה על ההון הסתכמה ב-4%, הנמוכה עד כה בענף לרבעון השני; איילון רשמה נפילה של 87.5% ברווח הכולל ל-8 מיליון שקלים; ברקע, בין היתר, ירידה במכירות הביטוח הכללי עקב רצון להקטין את כמות הלקוחות בעלי פוטנציאל גבוה לתביעת פיצויים

25.08.2021, 10:58 | אלמוג עזר

רבעון חלש לחברת הביטוח איילון. הרווח הכולל של איילון ירד ב-87.5% ל-8 מיליון שקל בלבד ברבעון השני של 2021 לעומת רווח של 64 מיליון שקל אשתקד. התשואה על ההון, המדד החשוב בענף הביטוח למדידת רווחיות, מסתכמת ב-4%, הנמוכה עד כה בענף לרבעון השני. 


קראו עוד בכלכליסט:


למעשה, איילון, בהובלת אריק יוגב, מציגה קיטון ברווח בכל הסגמנטים ברבעון השני לעומת הרבעון המקביל. הרווח הכולל של איילון בביטוח כללי הסתכם ב-2 מיליון שקל ברבעון השני לעומת רווח של 68 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. 


מימין: מוקי אברמוביץ מימין: מוקי אברמוביץ' יו"ר חברת הביטוח איילון ואריק יוגב מנכ"ל החברה | צילומים: עמית שעל, טל שחר מימין: מוקי אברמוביץ


איילון תולה את הירידה ברווחים במספר סיבות: הראשונה היא ירידה במכירות בביטוח הכללי בעקבות רצון לטייב את התיק (להקטין את כמות הלקוחות בעלי פוטנציאל גבוה לתביעת פיצויים כמו נהגים לא זהירים בביטוח רכב). בנוסף, החברה מסבירה כי עוד טרם הטיוב, נרשמה עלייה בכמות התביעות לפיצויים של מבוטחים מהחברה לעומת הרבעון המקביל. העלייה בתביעות נרשמה גם בביטוחי הפרט האישיים וגם בביטוחים הקולקטיביים.

סיבה שלישית היא הירידה ברווחי ההשקעה. החברה מסבירה כי ברבעון השני השנה חלה הרעה ברווחיות הפיננסית לעומת הרבעון המקביל אשתקד על רקע הצורך של החברה להגדיל את ההתחייבויות שלה בעקבות ירידת הריבית.

בחטיבת החיים והחיסכון ארוך טווח הסתכם הרווח ב-2 מיליון שקל ברבעון השני לעומת רווח של 5 מיליון שקל ברבעון המקביל. בבריאות ירד הרווח ל-6 מיליון שקל ברבעון לעומת רווח של 16 מיליון שקל ברבעון המקביל. כתוצאה מהקיטון ברווחים, נחלש תזרים המזומנים ברבעון השני ל-97 מיליון שקל לעומת 159 מיליון ברבעון המקביל. 

החברה מסבירה בדוח הכספי שהקיטון ברווח הכולל ברבעון השני השנה לעומת הרבעון המקביל אשתקד נובע בעיקרו מגידול בהפסד החיתומי. זה נובע בין היתר מעלייה בהפסד של הפוליסות הקולקטיביות כתוצאה מתוספת בתביעות של העמיתים בגין כיסויי מוות ונכות. 

בנוסף נרשמה עלייה בהפסד של פוליסות פרט בגין תביעות על אובדן כושר עבודה בשל החזרה של עובדים מהחל"ת.

היקף הפרמיות של החברה ברבעון השני של השנה עלה ב-0.5% ל-801 מיליון שקל. 

איילון בדרך להיטמע לתוך חברת הביטוח הדיגיטלית ווישור, שהוקמה לפני שלוש וחצי שנים ורכשה את השליטה בחברה (50.4%) בתמורה ל־354 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות