אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הורים, שימו עין: מטא השיקה כלים להשגחה על ילדים ובני נוער מטא. הלאה, מטרידנים | צילום: רויטרס

הורים, שימו עין: מטא השיקה כלים להשגחה על ילדים ובני נוער

החברה השיקה פיצ'רים במסנג'ר, בפייסבוק ובאינסטגרם שנועדו למנוע מראש הודעות ישירות ממקור בעייתי ולגרום לבני נוער לקחת יותר הפסקות מהמסך. הכלים גם יאפשרו להורים גישה להגדרות במכשירים של הילדים וייקבלו התראה במידה שהילד ישנה אותן בעצמו

27.06.2023, 15:39 | חדשות חוץ

מטא הכריזה על כלים חדשים בפייסבוק, באינסטגרם ובמסנג'ר לשימוש הורים בהגנה על ילדיהם. בין השאר, הושק "מטה השגחה" במסנג'ר שנועד למנוע מראש הודעות ישירות לא רצויות - הן במסנג'ר והן באינסטגרם - ופיצ'ר שמתריע בפני בני נוער שעליהם לקחת הפסקה מהמסך.

כלי ההשגחה החדשים במסנג'ר, שיהיו זמינים ב"מרכז משפחתי" של מטא יושקו קודם כל בארה"ב, בבריטניה ובקנדה. הכלים יאפשרו להורים גישה להגדרות הפרטיות של ילדים המתבגרים, לשינויים ברשימת אנשי הקשר ולזמן השימוש שלהם באפליקציה. בנוסף, הם יקבלו הודעה במידה שהנער עצמו ידווח על מישהו.

הוריים יוכלו גם לראות בעזרת הכלים החדשים מי שולח הודעות לילדיהם המתבגרים - רק חבריהם, גם חברים של חברים או אף אחד - ומי יכול לצפות בסטוריז שלהם. במידה שהנער יחליט לשנות הגדרה מסוימת על דעת עצמו, ההורה יקבל התראה.

בשנים האחרונות אינסטגרם ביצעה כמה פעולות על מנת להגביל את האינטרקציה של בני נוער עם מבוגרים אנונימיים - למשל, אנשים שאינם ברשימת אנשי הקשר של הנער צריכים כעת לשלוח לו התראה ולבקש ממנו רשות לשוחח איתו. החברה מפעילה גם כמה כלים שנועדו להפחתת זמן המסך ומעודדת משתמשים לקחת הפסקות. אינסטגרם, לדוגמה, השיקה את "מצב שקט" בינואר האחרון - כלי שמאפשר למשתמשים לעצור התראות ולהפעיל תגובות אוטומטיות להודעות ישירות, בהן נכתב שהם בהפסקה כרגע. המאפיין, שהיה מוגבל עד כה למדינות מסוימות, הופך כעת לגלובאלי.


תגיות