אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה שלא הורג מחשל איה תמרי : יועצת לכלכלת המשפחה | צילום:מיקי פורת

מה שלא הורג מחשל

"לפעמים הדבר הכי חשוב הוא לנפץ את האשליה", אומרת איה תמרי, "גם אם זה קשה לשני הצדדים". אבל מרגע שהלקוחות שלה מקבלות ממנה את הכוח והכלים להרים את עצמן ולפתח קריירה משגשגת, הן מבינות שזה היה הכרחי

01.03.2022, 16:58 | בשיתוף עוברות ושוות
איה תמרי : יועצת לכלכלת המשפחה, צילום:מיקי פורת איה תמרי : יועצת לכלכלת המשפחה | צילום:מיקי פורת איה תמרי : יועצת לכלכלת המשפחה, צילום:מיקי פורת

כרטיס ביקור

שם: איה תמרי

מקצוע: יועצת לכלכלת המשפחה

שם העסק: איה תמרי יועצת לכלכלת המשפחה

מקום מגורים: רמת השרון

# חיסכון חודשי כלשהו. "אלו יכולים להיות מאה שקלים, או רק מאתיים, אבל זה קריטי להתחיל לייצר חיסכון שיבטיח שלעולם לא תגיעי למצב שבו את עומדת עם הגב לקיר".

איך הגעת לקריירה הנוכחית?

"לפני 12 שנים פרשתי לפנסיה ממערכת הביטחון, אחרי 21 שנות עבודה מאומצות, ונורא פחדתי לפתוח עסק עצמאי, אף על פי שהיה לי ברור שזו הקריירה שאני רוצה לעצמי. כשחברת יועצים מובילה בשוק הציעה לי לעבוד אצלה שמחתי על ההזדמנות. עבדתי שנה ולמדתי שיעור מעולה במה מתאים לי, וחשוב מכך – מה לא נכון להמשך חיי המקצועיים.

"חודש אחרי שעזבתי את המקום שמעתי לעצת חברה טובה ושלחתי קורות חיים לגורם שחיפש יועצים לכלכלת המשפחה לפרויקט ענקי בשיתוף אחד הבנקים הגדולים. שלחתי והתקבלתי לעבוד בשת"פ עם עמותת 'חסדי לב' מצפת. זה היה פרויקט עצום בגודלו, בפריסה ארצית. נפגשתי עם מאות זוגות, העברתי עשרות סדנאות בתקופה של שנתיים וצברתי קילומטראז' אדיר שלא הייתי משיגה אלא בעבודה למשך שנים רבות".

ספרי על לקוחה אחת שהפכה ל"אבן דרך" משמעותית בקריירה שלך.

"בעקבות הרצאה שנתתי הגיעה אליי אשה שעמדה להתגרש, שהרוויחה מעט במשרה קטנה. היא לא דאגה כי היה לה ברור שהמזונות שתקבל יהיו גבוהים וישמרו על רמת החיים שהיתה לה בנישואיה. במהלך הגישור שעבר הזוג התבהר לה שרמת החיים שלה התרגלה עומדת להשתנות דרמטית. בשלב הזה, שבו היא הפכה להיות מאוד כעוסה ולוחמנית, נכנסתי לתמונה והובלתי אותה להבנה שהמלחמות רק יזיקו לה ולילדיה וכי יש פתרון, ושביכולתה לבנות לעצמה קריירה שתאפשר לה להרוויח יותר ולא להיות תלויה כלכלית באיש לעולם. עבדנו תקופה, היא ויתרה על המלחמה, מצאה עבודה מכניסה והפכה לאשה עצמאית, חזקה ומרוצה. לפני זמן מה היא כתבה לי והודתה לי על עזרתי, אבל אין לי ספק שהכל קרה בזכות העבודה הקשה שלה, כשאני הייתי האדם הנכון לעמוד לצדה ברגעים הכי קשים, לכוון ולחזק אותה".

מה הדבר שמבדל את העסק שלך מעסקים דומים?

"אני מאמינה שה'פורטה' שלי הוא בעבודה עם נשים שמוצאות עצמן בגילי 40-50 לפני גירושים, אחרי שנים של גידול ילדים וללא פרנסה אמיתית. אני מראה להן את האור בקצה המנהרה שבה הן מצויות, את הפוטנציאל שגלום במצבן ואת הדרך להגיע לעצמאות כלכלית. אני מקבלת לא פעם תגובות לא פשוטות, אבל זה בסדר וזו השליחות שלי: לשקף את המציאות ולאפשר להן למצוא את הכוח שבתוכן כדי לקדם את עצמן ולהפוך לנשים חזקות ועצמאיות".

מוזמנת לבקר באתר שלי >>

תגיות