אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהלות באמזון תובעות את החברה: הופלו על רקע מגדר או גזע רויטרס

מנהלות באמזון תובעות את החברה: הופלו על רקע מגדר או גזע

חמש נשים מאשימות את ענקית המסחר בהעדפת גברים על פני נשים בקידום מקצועי ובכך שהחברה מאפשרת למנהלים להשמיץ אותן ומתנקמת בהן אם הן מתלוננות

20.05.2021, 13:12 | חדשות חוץ

חמש תביעות חדשות הוגשו השבוע נגד אמזון על ידי נשים שעבדו בתפקידי ניהול בחברה ומאשימות את ענקית המסחר המקוון באפליה על רקע מגדר או גזע, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. התובעות, בגילי 23-64, מאשימות את אמזון בהעדפת גברים על פני נשים בקידום מקצועי ובכך שהחברה מאפשרת למנהלים להשמיץ אותן ומתנקמת בהן  אם הן מתלוננות. 

קראו עוד בכלכליסט:

שתיים מהתובעות הן שחורות, אחת היספנית, אחת ממוצא אסייתי והאחרונה לבנה. הן הגישו את התביעות בבתי המשפט הפדראליים באריזונה, קליפורניה, דלוואר וסיאטל – שם שוכן המטה הראשי של החברה. 

בזוס. רוצה לראות עוד עובדים שחורים בתפקידים בכירים, בלומברג בזוס. רוצה לראות עוד עובדים שחורים בתפקידים בכירים | בלומברג בזוס. רוצה לראות עוד עובדים שחורים בתפקידים בכירים, בלומברג

דובר מטעם אמזון מסר כי החברה לא מצאה שום ראיות שתומכות בהאשמות. עוד הוסיף כי באמזון יש אפס סובלנות לאפליה או הטרדות, והחברה תומכת ב"תרבות כוללנית, שיוויונית ומגוונת". 

התביעת הוגשו על ידי פירמת עורכי הדין וויגדור (Wigdor), שגם ייצגה מנהל שחור בחברה שתבע אותה במרץ בטענה לאפלייה מערכתית. הפירמה הזו מייצגת גם נשים המאשימות את המפיק ההוליוודי לשעבר הארווי ווינסטיין בהתנהלות מינית לא הולמת ועובדות בפוקס ניוז.

אחת התובעות הנוכחיות היא סינדי וורנר, שטוענת שאחד המנהלים קרא לה בפומבי "כלבה", "אידיוטית" ו"כלומניקית". לדבריה, היא פוטרה לאחר שנודע בחברה כי שכרה עורך דין. תובעת נוספת היא פרל תומאס (64) השחורה שטוענת שבתגובה לתלונות שלה ענה לה עובד במחלקת משאבי אנוש כי היא פשוט מוטרדת מהאירועים האחרונים בארה"ב וכי "אני לא דרק צ'ובין". הכוונה היא לשוטר לשעבר שהרג את ג'ורג' פלויד השחור במיניאפוליס. לדבריה, היא שמעה את המנהל שלה קורא לה בשם גנאי לשחורים כשחשב שהיא לא שומעת. 

דיאנה קוארבו (40) לטינית שעבדה כמנהלת אזורית במחסן של אמזון בוושינגטון, טוענת כי פוטרה לאחר שהתלוננה על הטרדות גזעניות מצד המנהל שלה. לדבריה, הוא נהג לומר משפטים כמו "הלטינים גרועים" ו"איך אישה לטינית כמוך עובדת פה?"

מתלוננת נוספת בשם אמילי סוסה מאשימה את החברה באפליה מגדרית ובהטרדות מיניות. 

בחודש שעבר הודה מייסד החברה ג'ף בזוס כי החברה צריכה לטפל בצורה טובה יותר בעובדים, וכי ברצונו לראות עוד עובדים שחורים בתפקידים בכירים. במקביל, בחברה קוראים לבעלי המניות לדחות בפגישתם השנתית ב-26 במאי הצעה שתחייב ביצוע ביקורת חיצונית לניתוח ההשפעה של החברה "על זכויות אזרח, שוויון, גיוון והכללה". 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות