אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקורות משקיעה בסטארט-אפ שמזהה זיהומים במים גיא גולדמן, מייסד אוליב דיאגנוסטיקס | Laura Ben David

מקורות משקיעה בסטארט-אפ שמזהה זיהומים במים

המערכת האופטית שבה משתמשת חברת אוליב דיאגנוסטיקס עברה בהצלחה את הניסויים שערכה חברת המים, שהחליטה להשקיע בה כמה מיליוני שקלים תמורת אחזקות. עד כה נעשה שימוש בטכנולוגיה החדשנית רק בסקטור הרפואי

09.03.2023, 16:30 | עדיאל איתן מוסטקי

הסטארט-אפ אוליב דיאגנוסטיקס (Olive Diagnostics) יפתח מערכת אופטית ניידת שתאפשר לזהות זיהומים ותרכובות כימיות מסוימות במקורות מים. הפיתוח ייעשה במסגרת שיתוף פעולה עם חברת מקורות, לאחר מספר ניסויים משותפים של החברות שהציגו תוצאות חיוביות. במסגרת הפיתוח תשקיע מקורות כמה מיליוני שקלים בחברה תמורת אחזקות בה.

מדובר בהרחבת הפעילות של חברת אוליב, שעד היום התמקדה בסקטור הרפואי, במטרה לבצע איתור מוקדם של מחלות. כעת הטכנולוגיה שפיתחה החברה תורחב גם לסקטור התשתיות וכאמור, תאפשר למהנדסי מקורות לנטר בשטח תרכובות כימיות וביולוגיות במאגרי מים טבעיים, ובכך לפקח בצורה יעילה יותר על איכות המים.

אוליב דיאגנוסטיקס הוא הסטארט-אפ השמיני שבו משקיעה מקורות מאז שנת 2019. לחברה הממשלתית יש אפשרות לרכוש אחזקות של עד 20% בסטארט-אפים ולהטמיע את מוצריהם בתשתית המים בישראל.

"הטכנולוגיה האופטית שלנו לזיהוי מולקולות בנוזלים מעוררת עניין בתחומים נוספים מלבד הרפואה, כמו חברות בנייה, מתקני התפלה ויצרני משקאות המשווקים בבקבוקים", מסר ל"כלכליסט" גיא גולדמן, מנכ"ל החברה.תגיות