אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ג'ף בזוס מתכנן למכור מניות אמזון בשווי מיליארד דולר ג'ף בזוס, מייסד אמזון ובלו אוריג'ין | צילום: Paul Ellis/ REUTERS

דיווח: ג'ף בזוס מתכנן למכור מניות אמזון בשווי מיליארד דולר

מייסד ענקית המסחר המקוון מכר בשבוע שעבר מניות בשווי 240 מיליון דולר, ולפי CNBC בכוונתו למכור עוד 8-10 מיליון מניות - ששוויין יותר ממיליארד דולר. הכסף נועד למימון מיזם החלל שלו בלו אוריג'ן ולתרומות לצדקה. הוא ממשיך להחזיק בנתח של קרוב ל-10% בחברה שייסד

22.11.2023, 12:59 | חדשות חוץ

מייסד אמזון ג'ף בזוס מתכנן לצמצם עוד את האחזקה שלו בחברה, זאת לאחר שמכר בשבוע שעבר מניות בשווי 240 מיליון דולר. לפי דיווח באתר CNBC, בזוס מתכוון למכור בין 8 מיליון ל-10 מיליון מניות, המסתכמים בשווי של יותר ממיליארד דולר.

מבזוס ומאמזון לא התקבלה תגובה לדיווח.

בזוס פרש מתפקיד מנכ"ל אמזון ביולי 2021 ומאז מממש את המניות שלו בענקית המסחר המקוון וזאת בין השאר כדי לממן את מיזם החלל שלו, בלו אוריג'ן.

לפי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), מכירת המניות בשבוע שעבר נועדה עבור תרומות לארגוני צדקה. עם זאת, לא ידוע למי נתרם הכסף.

בזוס וארוסתו לורן סנצ'ס התחייבו באוגוסט לתרום 100 מיליון דולר למאמצי השיקום של מאווי לאחר שריפות ענק שפגעו באי. בזוס גם הקים ב-2020 קרן בגובה 10 מיליארד דולר להילחם בהשפעות שינויי האקלים.

בזוס הוא האדם השלישי העשיר בעולם עם הון מוערך של 170 מיליארד דולר, כך לפי הדירוג של בלומברג. הוא עדיין מחזיק בסביבות 988 מיליון מניות של אמזון, המייצגים החזקה של קרוב ל-10% בחברה.

מוקדם יותר החודש הודיע בזוס כי הוא עובר למיאמי מסיאטל וזאת כדי להתקרב להוריו ולמטה של בלו אוריג'ן.


תגיות