אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הזוכה הגדולה: קפיצה של 158% ברווחי ארמקו  צילום: בלומברג

הזוכה הגדולה: קפיצה של 158% ברווחי ארמקו

העלייה החדה במחירי הנפט דחפה את רווחי ענקית האנרגיה הסעודית ל-30.4 מיליארד דולר - מעל תחזיות השוק; תזרים המזומנים הוכפל ל-28.7 מיליארד דולר; החברה תחלק דיבידנד ענק של כמעט 19 מיליארד דולר

31.10.2021, 11:13 | חדשות חוץ


ארמקו (Aramco) מסכמת רבעון שלישי עם קפיצה של 158% ברווח הנקי ל-30.4 מיליארד דולר, בהשוואה ל-11.8 מיליארד דולר ברבעון המקביל ב-2020. 

קראו עוד בכלכליסט:


שורת הרווח התעלתה על ממוצע תחזיות האנליסטים, שעמד על 29.1 מיליארד. העלייה החדה במחירי הנפט והגז תרמה כמובן לתוצאות המרשימות של ענקית האנרגיה של הממלכה הסעודית. מחיר הנפט מסוג ברנט טיפס בכ-63% מתחילת השנה, מחיר ה-WTI קפץ במעל 70% בתקופה זו. 

הדברים באו לידי ביטוי גם במזומנים שזרמו לתוך קופת החברה. ארמקו דיווחה על תזרים מזומנים של 28.7 מיליארד דולר במהלך הרבעון המדווח, בהשוואה ל-12.4 מיליארד דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה – קפיצה שמאפשרת לחברה להכריז על חלוקת דיבידנד גדול במיוחד של 18.8 מיליארד דולר. 

"הביצועים היוצאים מן הכלל שלנו ברבעון השלישי הם תוצאה של צמיחה בפעילות הכלכלית בשוקי מפתח ושל הריבאונד בביקושים לאנרגיה", אמר היום מנכ"ל ארמקו אמין נאסר (Amin Nasser). 

היקף ההשקעות של החברה ברבעון השלישי עמד על 7.6 מיליארד דולר, עלייה של 19% בהשוואה לרבעון המקביל. ארמקו ציינה כי בסיכום השנה צפוי סכום ההשקעות לעמוד על סביב 35 מיליארד דולר. 


הנפקת ארמקו בבורסה בריאד , צילום: רויטרס הנפקת ארמקו בבורסה בריאד | צילום: רויטרס הנפקת ארמקו בבורסה בריאד , צילום: רויטרס


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות