אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנט הודיע שביום שלישי יחלו חיסוני הילדים: "העולם בגל אדום" ראש הממשלה נפתלי בנט | צילום: EPA

בנט הודיע שביום שלישי יחלו חיסוני הילדים: "העולם בגל אדום"

רה"מ הכריז כי מאמצע השבוע הבא יוכלו בני 5 עד 11 לקבל את מנת החיסון של פייזר. שעות לאחר שאוסטריה הודיעה כי תטיל אמר בנט: "העולם, בעיקר מערב אירופה, נמצא בגל אדום. זהו גל הילדים. אנחנו נחושים לשמור על ישראל מפני המחלה. הפתרון שלנו לחששות של ההורים - שקיפות"

19.11.2021, 16:23 | מורן אזולאי, ynet

11 חודשים בדיוק אחרי שראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו היה הישראלי הראשון שהתחסן נגד קורונה, הודיע היום (ו') מחליפו בתפקיד, ראש הממשלה נפתלי בנט, כי ביום שלישי הקרוב ייצאו לדרך חיסוני הילדים וגם בני 5 עד 11 יוכלו להתמגן מפני הקורונה בעזרת מנת החיסון של פייזר. 

קראו עוד בכלכליסט:

בהודעה השבועית שלו כתב בנט על חיסוני הילדים: "אני יודע שיש רגישות מסוימת סביב העניין הזה. יש הרבה אנשים שחוששים לחסן את הילדים, והם לא בהכרח 'מתנגדי חיסונים' או כאלה שקונים תיאוריות קונספירציה הזויות. התשובה שלי לחששות הללו: שקיפות מוחלטת. אנחנו נחשוף את כל המידע המדעי המוסמך בפניכם, ההורים - ואתם תקבלו החלטה. בדיוק כפי שפתחנו את דיוני הצט"מ לצפייה".

נער מתחסן נגד קורונה, צילום: רויטרס נער מתחסן נגד קורונה | צילום: רויטרס נער מתחסן נגד קורונה, צילום: רויטרס

"העולם, בעיקר מערב אירופה, נמצא בתוך גל אדום של קורונה", כתב בנט כמה שעות לאחר שאוסטריה הודיעה כי תטיל סגר מלא משבוע הבא, ותחייב בהמשך את אזרחיה להתחסן. "אנחנו נחושים לשמור על אזרחי ישראל מפני המחלה ומפני ההשלכות הכלכליות שלה".

"זהו 'גל הילדים'", כתב בנט. "49% אחוז מהמאומתים הם בגילאי 0-11. החיסון הזה יחסוך המון בידודים מיותרים, אבל יש פה גם עניין בריאותי חשוב - התופעות של מה שנקרא 'לונג קוביד' עלולות ללוות ילדים שחלו במשך שנים. פשוט להרוס להם את העתיד. אני (או גילת, תלוי בלו"ז…) אקח השבוע את בני הקטן, דוד, להתחסן. החובה הראשונה שלנו כהורים היא פשוט להגן עליהם. שמרו על הילדים, קחו אותם להתחסן".

הגעת משלוח החיסונים, שכולל מאות אלפי מנות חיסון מותאמות לילדים, אמור היה לנחות ביום רביעי האחרון בנתב"ג, אולם הגעתו נדחתה מעט. שתי סוגיות באשר לחיסוני הילדים נותרו פתוחות: מדיניות החיסונים של ילדים מחלימים, והמרווח בין החיסון הראשון לשני. הצוות לטיפול במגפות במשרד הבריאות ידון על כך ביום ראשון הקרוב.

לפי נתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר, לאחר כמה ימים של עלייה רציפה, מקדם ההדבקה הגיע ל-1 בדיוק - והמשמעות היא שהמגפה כבר לא בדעיכה. במשך יותר מחודשיים מקדם ההדבקה היה נמוך מ-1 והמגפה הייתה בדעיכה - אבל לאחר שלפני חודש המקדם הגיע ל-0.73 חלה מאז עלייה משמעותית והדרגתית, עד להגעה לרף הבעייתי.

ממטה ההסברה למאבק בנגיף הקורונה של משרד הבריאות אמרו כי עוקבים באופן שוטף אחרי מקדם ההדבקה: "אם העלייה תימשך, יכול להיות שנידרש לצעדים שונים כדי לצמצם הדבקות. יחד עם זאת כבר ברור שהתחסנות בולמת את התפשטות המגפה. אנחנו קוראים לכל מי שיכול וזכאי ללכת ולהתחסן ולהקפיד על ההנחיות הקיימות, לרבות עטיית מסכות ושמירה על התו הירוק".

תגיות