אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפתעה באמירויות: בנו הבכור של השליט מונה לסגן הנשיא ולשליט אבו דאבי שייח חאלד בין מוחמד בין זייד שליט אבו דאבי ויורש העצר של האמירויות | צילום: גטי

הפתעה באמירויות: בנו הבכור של השליט מונה לסגן הנשיא ולשליט אבו דאבי

שייח חאלד בן מוחמד בן זאיד דילג על בני מלוכה מבוגרים ומנוסים ממנו והוצנח ישירות לתפקיד השני בחשיבותו בפדרציה. קודם לכן שימש כחבר במועצה המנהלת את אבו דאבי ונשא בתפקיד רשמי בגוף הביטחון הלאומי הראשי של הנסיכות

29.03.2023, 23:00 | חדשות חוץ

הפתעה באיחוד האמירויות: השליט שייח' מוחמד בן זאיד בן ה-62 מינה את בנו חאלד לסגן הנשיא ולשליט אבו דאבי, החלטה שמציבה אותו בתפקיד השני בחשיבותו בפדרציה הכוללת שבע אמירויות. בכך עקף יורש העצר הצעיר בני מלוכה מבוגרים ומנוסים יותר.

השיח' חאלד בן מוחמד בן זאיד, בן ה-43, הוא הבן הבכור של אביו מוחמד. מאז 2016 הוא משמש כחבר במועצת הבכירים המנהלת את אבו דאבי. כמו כן הוא נושא בתפקיד רשמי בגוף הביטחון הלאומי הראשי של אבו דאבי.

רק בחודש מאי האחרון מינתה המועצה הפדרלית של האמירויות את בן זאיד האב, אז שליט אבו דאבי , לנשיא איחוד האמירויות. בן זאיד, ששימש בשמונה השנים קודם לכן, כשליט האמירויות בפועל, החליף בתפקיד את אחיו, חליפה בן זאיד, שהלך לעולמו בגיל 73.


תגיות