אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נינטנדו עקפה בקושי את התחזית וצופה האטה במכירות הסוויץ' Unsplash

גיימריסט

נינטנדו עקפה בקושי את התחזית וצופה האטה במכירות הסוויץ'

החברה מכרה קצת יותר מ-23 מיליון קונסולות בשנה האחרונה - לעומת כ-28 מיליון יחידות בשנה שקדמה לה. החברה תולה את ההאטה במחסור השבבים העולמי. נינטנדו צופה כי תמכור 21 מיליון קונסולות ב-12 החודשים הקרובים

10.05.2022, 16:06 | עירד עצמון שמאייר

נינטנדו מכרה בשנה האחרונה 23.06 מיליון יחידות של קונסולת הסוויץ', מתוכן 4.11 מיליון יחידות ברבעון שבין ינואר למרץ. במקור חזתה היצרנית היפנית כי תמכור 25.5 מיליון יחידות, לאחר מכן עדכנה את התחזית ל-24 מיליון, ולפני שלושה חודשים עדכנה שוב את התחזית כלפי מטה ל-23 מיליון קונסולות.

קראו עוד בכלכליסט:

נינטנדו רשמה ירידה של כ-20% במכירות לעומת שנת הכספים הקודמת, בה הצליחה החברה למכור 28.8 מיליון קונסולות סוויץ'. החברה הסבירה כי הפער נובע מהמחסור העולמי בשבבים ובשאר רכיבי אלקטרוניקה. מאז השקת הסוויץ' במרץ 2017, מכרה נינטנדו יותר מ-107 מיליון קונסולות - ולאחרונה עקפה את שיא המכירות של קונסולת ה-Wii הישנה. עם זאת, קונסולת ה-DS הניידת היא עדיין הנמכרת ביותר מבית נינטנדו. החברה מכרה יותר מ-154 מיליון יחידות לאורך השנים.

קונסולת נינטנדו DS, צילום: Unsplash קונסולת נינטנדו DS | צילום: Unsplash קונסולת נינטנדו DS, צילום: Unsplash

התחזית של נינטנדו לשנת הכספים הנוכחית, שהחלה ביפן בחודש אפריל, היא מכירת 21 מיליון קונסולות - כלומר ייתכן שמכירות הסוויץ' כבר חצו את שיאן. נינטנדו גם צופה ירידה של 5.6% בהכנסותיה, וירידה בסך 15.6% ברווח התפעולי. עם זאת, מכרה נינטנדו 12.64 מיליון עותקים של המשחק "Pokemon Legends: Arceus" וכ-14 מיליון עותקים של הגרסה המחודשת ל-"Pokemon Diamond/Pearl" - אלו נתונים מרשימים, אך אינם יוצאי דופן עבור "פוקימון", שהוא עודנו מותג המשחקים המכניס ביותר בכל הזמנים.

החברה גם פרסמה אילו משחקים החברה עתידה להשיק ב-12 החודשים הקרובים, בהם "Xenoblade Chronicles 3", "Splatoon 3" ו-"Pokemon: Scarlet and Violet". משחק ההמשך ל-"Breath of the Wild" צפוי לצאת לשוק באביב בשנה הבאה, אך עוד לא ידוע אם זה צפוי לקרות עד סוף שנת הכספים הנוכחית.


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות