אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הסייבר Valence Security מגייסת סבב סיד של 7 מיליון דולר צילום: אריק סולטן

כלכליסט-טק

חברת הסייבר Valence Security מגייסת סבב סיד של 7 מיליון דולר

את הסבב הובילה YL Ventures, בהשתתפות בכירים בתעשיית הסייבר העולמית ויזמים סדרתיים; ויילנס נוסדה על ידי המנכ"ל יוני שוחט וסמנכ"ל הטכנולוגיות שלומי מטיכן. ג'ון ברנן שותף בקרן YL Ventures: "הפלטפורמה של ויילנס ממפה עבור צוותי האבטחה בארגון את הנתונים הנדרשים להם ומעניקה להם את הכלים כדי להגן עליו"

19.10.2021, 16:15 | רפאל קאהאן

חברת Valence Security (ויילנס) הודיעה היום (ג') על גיוס של 7 מיליון דולר בסבב סיד בהובלת YL Ventures ובהשתתפות בכירים מתעשיית הסייבר העולמית ויזמים סדרתיים. ויילנס נוסדה על ידי יוני שוחט (מנכ"ל) ושלומי מטיכן (סמנכ"ל טכנולוגיות), שניהם בעלי רקע עשיר של יזמות בעולם הסייבר.

קראו עוד בכלכליסט:

בין הבכירים שלקחו חלק בסבב: פיל ונבלס, לשעבר סמנכ"ל אבטחת מידע וסייבר בגולדמן זאקס; סוניל יו, לשעבר מדען אבטחה ראשי ב-Bank of America; מייקל סאטון, לשעבר סמנכ"ל אבטחת מידע וסייבר ב-Zscaler; מרטן ון הורנביק, סמנכ"ל אבטחת מידע וסייבר ב-Zendesk; שי בנון, מנכ"ל ומייסד-שותף ב-Elastic; ובני שניידר, מייסד-שותף ב-Salto.

על רקע העלייה בשימוש באפליקציות ארגוניות מבוססות ענן (SaaS), ארגונים קטנים וגדולים משתמשים כיום במאות תוכנות ואפליקציות ארגוניות כדוגמת זום, סלאק, סיילספורס ואחרות, אשר אוגרות ומעבירות כמות עצומה של מידע, לרבות מידע רגיש של משתמשים. 

שלומי מטיכן ווני שוחט, צילום: אריק סולטן שלומי מטיכן ווני שוחט | צילום: אריק סולטן שלומי מטיכן ווני שוחט, צילום: אריק סולטן

השילוב בשימוש של שלל אפליקציות ושירותים מקוונים ארגוניים מגדיל משמעותית את היקף סיכוני הסייבר. חיבורים ואינטגרציות לא מאובטחות בין אפליקציות ותוכנות שונות עלולה לאפשר לגורמים זדוניים לקבל הרשאות וגישה לנכסי החברה, ולחשוף את הארגון למתקפות סייבר ולגרום לדליפה של מידע רגיש של לקוחות.

מתקפות "שרשרת אספקה" (supply chain) שפורסמו בעת האחרונה ממחישות בצורה ברורה כי הפתרונות הקיימים אינם מתאימים לניהול סיכונים אלו. באירוע של תקיפת Solarwinds, התוקפים קיבלו גישה לא מורשית לחשבונות Microsoft 365, דבר שהוביל לחשיפת מידע רגיש. 

צוות ויילנס, צילום: אריק סולטן צוות ויילנס | צילום: אריק סולטן צוות ויילנס, צילום: אריק סולטן

"הפתרונות הקיימים מוגבלים, ואינם מסייעים בשימוש באפליקציות צד ג' בארגונים", מסביר סוניל יו, לשעבר מדען אבטחה ראשי ב-Bank of America. "הגישות הקיימות מסתכלות על סיכוני צד ג' בנקודה כלשהי בזמן או מתייחסות לאפליקציות בנפרד ולא כרשת של חיבורים, ולא מאפשרות את המיפוי והבקרה הנדרשים לקידום חדשנות ושינוי דיגיטלי," הוסיף.

מספר חברות גלובליות עושות כבר שימוש בפלטפורמה של ויילנס. "בשיחותינו עם בכירים בתעשייה נחשפנו לחששות הולכים וגוברים הנוגעים לאינטגרציות בין תוכנות ארגוניות לאפליקציות צד ג' ולתהליכי אוטומציה ארגוניים", אמר ג'ון ברנן (John Brennan), שותף בקרן YL Ventures. "פלטפורמת האבטחה של ויילנס עושה בדיוק את זה: ממפה עבור צוותי האבטחה בארגון את הנתונים הנדרשים להם ומעניקה להם את הכלים כדי להגן עליו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות