אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חצי שנה מהגיהנום: הביטקוין צולל למחיר של 19 אלף דולר מטבעות קריפטו, ירידות חדות | צילום: שאטרסטוק

חצי שנה מהגיהנום: הביטקוין צולל למחיר של 19 אלף דולר

יוני מסתיים במינוס 40% ומתחילת 2022 נופל המטבע הדיגיטלי ב-58%; "ככה צפוי להיות גם בהמשך השנה", ציינו בבורסת המסחר Bitfinex; ברקע, שיאים אינפלציוניים של עשרות שנים בכלכלות המובילות, כשהבנקים המרכזיים מעלים ריבית בקצב חד ומגבירים את הסיכוי למיתון - והמשקיעים נפטרים מהנכסים המסוכנים

30.06.2022, 13:43 | נועם לנדמן

סימנים של חולשה: המטבע הדיגיטלי הפופולארי בעולם צונח לשווי של 19 אלף דולר, אחרי שבוע שהחזיק בקושי מעל רף ה-20 אלף דולר.

באמצע החודש ירד לראשונה מזה שנה וחצי מתחת ל-20 אלף דולר. בשיאו בנובמבר האחרון נסחר תמורת 69 אלף דולר. השנה נופל הביטקוין ב-58.7% והחודש ב-40%. האתריום צולל אף הוא ונסחר עתה מעט מעל לאלף דולר.

"ככה זה הולך להיראות גם בהמשך השנה ואולי אף מעבר לה, כשברקע המיתון המתקרב", כך ציינו בבורסת המסחר Bitfinex. זאת כשברקע האינפלציה מזנקת לשיאים של עשרות שנים בכלכלות המובילות בעולם, והבנקים המרכזיים מעלים ריבית בקצב חד.

Vijay Ayyar, סגן נשיא בורסת הקריפטו Luno אמר ל-CNBC כי הביטקוין צפוי להיסחר בשווי של בין 17-22 אלף דולר "לתקופה מסוימת, בשל הסנטימנט הקיים עתה בשוקי ההון", והמשך העלאות הריבית הצפויות ביולי ובחודשים שלאחר מכן אצל הבנק המרכזי של ארה"ב "שמכבידות על הנכסים המסוכנים", כמו הקריפטו.

הנפילות החדות בשווי המטבעות הדיגיטליים בשבועות האחרונים שמחקו מיליארדי דולרים מערכם, הובילו גם לבעיית נזילות אצל החברות בסקטור הקריפטו. חברות כמו:

צלזיוס הישראלית-אמריקאית, שבסיסה בניו ג'רזי, הקפיאה בשבוע שעבר משיכות והעברות כספים מצד 1.7 מיליון משתמשיה מוקדם יותר החודש עקב תנאי השוק "הקיצוניים" - אחד הסממנים לירידות החדות בשווקים שפוגעות בעולם הקריפטו. המשמעות היא שכל מי שהפקידו את המטבעות שלהם - ביטקוין, את'ר או כל מטבע אחר - איבדו כל גישה אליהם.

קרן הגידור Three Arrows Capital המתמקדת בשוק הקריפטו הגיעה לחדלות פירעון – לאחר שלא שילמה חוב בסכום של מעל 670 מיליון דולר למלווה, חברת ברוקראז' והלוואות הקריפטו Voyager Digital.


תגיות