אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למעלה מ-700 יח"ד במגדלים עד 25 קומות: תוכנית הענק של צמח המרמן ו-RMA לקריית שרת בחולון הדמיה של פרויקט הענק בקריית שרת, על רקע השכונה כיום | הדמיה : (ישר אדריכלים, ניצן גולן)

למעלה מ-700 יח"ד במגדלים עד 25 קומות: תוכנית הענק של צמח המרמן ו-RMA לקריית שרת בחולון

204 דירות ישנות שממוקמות בשכונה הגדולה בחולון ייהרסו - ובמקומן יוקמו דירות חדשות עם ממ"דים. ההשקעה בפרויקט מסתכמת בלמעלה ממיליארד שקלים, והתכנון לתב"ע הוצג השבוע לראשונה לאדריכל העירייה. בלעדי

20.12.2023, 18:40 | דרור ניר קסטל, מרכז הנדל"ן

התוכנית שתשנה את פני השכונה הגדולה והותיקה בחולון: צמח המרמן ו-RMA מקבוצת רם-מוגרבי-ארדיטי, הציגו השבוע לראשונה לאדריכל עיריית חולון, תומר לאו, תכנון לתב"ע לפרויקט התחדשות ענק של מעל 700 יח"ד בשכונת קריית שרת שבדרום-מזרח חולון. לאחרונה נחתם הסכם התנעת הפרויקט בין החברות היזמיות שיובילו אותו במשותף - לבין בעלי הדירות במתחם.

במסגרת הפרויקט, 204 דירות ישנות ולא ממוגנות, שפרושות על פני שבעה מבנים שונים (חלקם מוגדרים מסוכנים) - ייהרסו, ובמקומם יוקמו למעלה מ-700 דירות חדשות עם ממ"דים. הדירות ייבנו במספר מגדלים בני עד 25 קומות ומבנים מרקמיים, כולל פארקים ושטחי ציבור.


בניינים ישנים ללא מיגון, חלקם מוגדרים מסוכנים, צילום: ניצן גולן בניינים ישנים ללא מיגון, חלקם מוגדרים מסוכנים | צילום: ניצן גולן בניינים ישנים ללא מיגון, חלקם מוגדרים מסוכנים, צילום: ניצן גולן


המתחם פרוש על-פני שטח של כ-16 דונמים לאורך רחוב משה שרת 23-37. השכונה ממוקמת בחלקה הדרום-מזרחי של חולון, במקביל לציר תנועה ראשי, ובקרבת תחנות הקו הירוק של הרכבת הקלה שמתוכננות לקום בשנים הבאות. לא רחוק משם נמצאים גם מרכז העסקים החדש של העיר, הכולל בין היתר את מרכז עזריאלי, בו פועלות חברות הייטק וביטוח שונות. חולון אחת הערים המטווחות ביותר במלחמה, ועתה דיירי השכונה יוכלו לעבור לבתים ממוגנים. קריית שרת היא השכונה הגדולה בחולון והייתה לאורך שנים "הפנים של חולון". חלק נרחב מהשכונה מאופיין בבנייה ישנה הכוללת בנייני רכבת ישנים לצד בניינים בגובה של עד כחמש קומות. מחיר ממוצע לקניה של דירה בשכונה נכון ליולי 2023 עמד על כ-2.2 מיליון שקל, בעוד שמחיר ממוצע לשכירות דירה עמד על 4,800 שקל לחודש. בסך הכל נמכרו 145 דירות בשכונה בשנת 2022. השכונה נמצאת גם בסמוך לשכונת קריית אילון הצמודה (ח-300), הנחשבת כיום לאחת מהמבוקשות בעיר, ובה נמכרה דירת 7 חדרים במרץ ב-8.15 מיליון שקל.

תכנון ופיתוח מתחם המגורים החדש מסתמכים על עקרונות תוכנית המתאר הכוללנית של חולון, וכן על תוכנית ההתחדשות העירונית של העיר, ח/619, שאושרה בדצמבר 2022. ההשקעה בפרויקט מסתכמת ביותר ממיליארד שקלים. את בעלי הדירות מייצגים משרד עורכי הדין אמיר שטיינהרץ ושות', יחד עם קבוצות הניהול יגאל אלון ומינהלת 38. את צמח המרמן מייצגים בעסקה משרד עורכי הדין שחף, סלעי, גולדנברג, ואת רם-מוגרבי-ארדיטי מייצג משרד עורכי הדין שובל יושע. על תכנון הפרויקט מופקד משרד האדריכלים ישר אדריכלים.

מוטי ששון, ראש עיריית חולון: "חולון מתפתחת כל הזמן, גם בשעת חירום. חולון היא עיר מבוקשת מאוד למגורים ותפקידינו לשפר מחד את איכות החיים והמגורים של תושביה ולייצר עיר אטרקטיבית לאלו שרוצים לחיות בעיר מאידך. פרויקט הפינוי-בינוי בקריית שרת יאפשר לתושבים שכונת מגורים בדירות בטוחות יותר למצבי חירום ביטחוניים. על כן, מתקיימים כל העת תהליכים לפיתוח, לשיפור ולבניית העיר".

גילי פייגלין ברנדס, סמנכ"ל התחדשות עירונית בחברת צמח המרמן: "על אף המצב המורכב שעמו מתמודדת המדינה, והאתגרים המיוחדים שעמו מתמודד ענף הנדל"ן, אנחנו חייבים להמשיך לקדם בכל הכח פרויקטים של התחדשות עירונית מתוך דאגה לאיכות החיים של אלפי משפחות ולהגדלת היצע הדירות המוגנות. ככל שנצליח, הרי הדבר יתרום לחיזוק החוסן של התושבים ולהנעת הפעילות הנדל"נית, שהינה מנוע צמיחה ראשי בכלכלה הישראלית".

קובי ארדיטי, מנכ"ל חברת RMA מקבוצת רם-מוגרבי-ארדיטי: "אנו גאים להוביל את ההתחדשות העירונית בחולון דווקא בימים מאתגרים אלה. יחד עם חברת צמח המרמן, נביא את מיטב הניסיון והידע בביצוע מיטבי של הפרויקט, במטרה ליצור בחולון סביבת מגורים טובה, נעימה ובטוחה יותר, לטובת בעלי הדירות ורוכשי הדירות. למול עצימות הצורך בבניית דירות חדשות עם ממ"דים, במקום דירות ישנות ללא מרחב מיגון, מוסיף ומסמל הפרויקט את מחויבותנו להמשיך ולהוביל את תחום ההתחדשות העירונית ברחבי ישראל".

עו"ד אמיר שטיינהרץ, המייצג את הדיירים בפרויקט: "זהו פרויקט מרכזי, אשר עתיד לשנות לטובה את פני שכונת קרית שרת בחולון. הדיירים יזכו לגור בדירה חדשה הכוללת ממ"ד, מרפסת, הגדלה משמעותית לדירה, מפרט משודרג ושלל הטבות ותוספות".

נכתב על ידי מערכת מרכז הנדל"ן

תגיות