אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו בארה"ב: איקאה תמכור ריהוט יד שנייה חנות איקאה בתאילנד | the guide phuket

עכשיו בארה"ב: איקאה תמכור ריהוט יד שנייה

הענקית השבדית תשיק פיילוט ירוק שבמסגרתו תרכוש חזרה ריהוט שלה שהורכב, ותמכור אותו שוב

31.08.2021, 20:04 | חדשות החוץ

איקאה משיקה בארה"ב פיילוט לרכישה מחודשת של ריהוט שנקנה בסניפיה ומכירתו כריהוט מיד שנייה, כשבכוונתה להציג בעתיד את השירות בכל סניפיה במדינה. 

קראו עוד בכלכליסט:

תוכנית הפיילוט תתקיים בחנות איקאה בקונשוהוקן, פרבר של פילדלפיה, בימי שני עד 19 בספטמבר ולאחר מכן גם בשווקים נוספים, כך דיווח ערוץ סי.אן.בי.סי. תוכנית דומה נעשתה כבר ב־27 מדינות נוספות, בהן בריטניה, קנדה וצרפת, כשמטרת הרשת היא להפוך את עסקיה ל"ירוקים יותר". 


חנות איקאה בתאילנד, the guide phuket חנות איקאה בתאילנד | the guide phuket חנות איקאה בתאילנד, the guide phuket


חברי מועדון הרשת יוכלו למכור את רהיטיהם המשומשים תמורת אשראי בחנות. לאחר מכן הפריטים יהיו זמינים למכירה חוזרת במחלקת "As is" של הקמעונאית במחירים מוזלים. כל לקוח יכול להצטרף למועדון וליהנות מהתוכנית בחינם. 

הרהיטים יוערכו על פי מצבם, גילם והפונקציונליות שלהם, בעוד קטגוריות מסוימות של מוצרים כמו שידות לא ייכנסו לתוכנית. המוצרים שהרשת דיווחה כי יהיו חלק מהתוכנית כוללים בין היתר ארונות וארוניות, שולחנות משרדיים ומגירות, מזנונים, כונניות ויחידות מדפים, שולחנות קטנים, ריהוט מולטימדיה, שולחנות אוכל וכיסאות.

"אנו נלהבים מהאפשרות להפוך חיים בני־קיימא לקלים ובמחירים נוחים לרבים, ושואפים להיות חלק מעתיד טוב יותר הן לאנשים והן לכדור הארץ", אמרה מנהלת הקיימות של איקאה ג'ניפר קיסון. סי.אן.בי.סי דיווח עוד כי יותר ויותר קמעונאיות מגיבות היום לדרישת הלקוחות למוצרים בני־קיימא, שהפכו לפופולריים בקרב הדורות הצעירים. בחודשים האחרונים רשתות כמו גאפ, מייסי’ס, ג'יי.סי פני, והמותג Madewell של ג'יי.קרו', שיתפו פעולה עם פלטפורמת מכירות היד השנייה ThredUp כדי לבחון את שוק המוצרים הללו.


איקאה בית שמש, עמית שאבי איקאה בית שמש | עמית שאבי איקאה בית שמש, עמית שאבי


סקר של פייפר סנדלר מצא כי 47% מבני הנוער רכשו מוצרים יד שנייה ו־55% מכרו מוצרי יד שנייה. הסקר הראה גם שבני נוער מקצים 8% מזמן הקניות שלהם לרכישות יד שנייה. אף שרוב הביקוש התמקד בבגדי יד שנייה, איקאה מקווה שגם שוק הריהוט יוכל ליהנות מהטרנד  ולצמוח בהתאם. לפי רשת פוקס, שוק הריהוט הגלובלי מיד שנייה צפוי לצמוח עד סוף שנת 2025 לכ־16.5 מיליארד דולר.

זולגת לתחומים חדשים

השאיפות הירוקות של איקאה לא מסתכמות רק במכירת ריהוט משומש, אלא גם בזליגה לתחומים חדשים. בתחילת השבוע מסרה הקמעונאית כי החלה למכור בשבדיה, השוק הביתי שלה, חשמל שמיוצר במתקני שמש ורוח. 

עוד דווח כי לקוחות הרשת יוכלו להשתמש באפליקציה כדי לעקוב אחר צריכת החשמל שלהם וכי לקוחות שכבר רכשו ממנה פאנלים סולאריים יכולים גם לעקוב אחר הייצור שלהם באפליקציה ולמכור בחזרה את החשמל שבו הם לא עושים שימוש. איקאה מכרה עד כה פאנלים סולאריים ב־11 שווקים והיא משקיעה יותר מ־270 מיליון דולר בפרויקטים סולאריים ברוסיה, כך דיווח האתר לענייני אנרגיה "ריצ'ארג'".

תגיות