אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט מנפצת את התחזיות: ההכנסות צמחו ב-22%, הרווח הנקי - ב-48% צילום: גטי

מיקרוסופט מנפצת את התחזיות: ההכנסות צמחו ב-22%, הרווח הנקי - ב-48%

ענקית הטכנולוגיה דיווחה על הכנסות של 45.3 מיליארד דולר ברבעון האחרון, לעומת צפי ל-43.9 מיליארד; הרווח למניה עמד על 2.71 דולר, לעומת תחזית ל-2.08; המכירות בתחום הענן עלו ב-36% לרמה של 20.7 מיליארד דולר; גם לינקדאין היוותה מנוע צמיחה משמעותי עבורה

26.10.2021, 23:18 | סופי שולמן

מיקרוסופט מותירה את התחזיות הרחק מאחור: החברה דיווחה הלילה (ג') על הכנסות של 45.3  מיליארד דולר ברבעון האחרון, לעומת ציפיות ל-43.9 מיליארד דולר. הרווח הנקי הסתכם ב-2.71 דולר למניה מעל התחזיות ל-2.08 דולרים למניה. מדובר בצמיחה של 22% בהכנסות מיקרוסופט ועלייה של 48% ברווח הנקי ל-20.5 מיליארד דולר לעומת הרבעון המקביל אשתקד. המניה, שננעלה במסחר בוול סטריט בעלייה של 0.6%, עלתה ב-2% במסחר המאוחר.


קראו עוד בכלכליסט:


עם זאת, בהשוואה לרבעון הקודם מדובר בירידה קלה בהכנסות וברווח. "אנחנו מספקים פתיחה חזקה לשנה הפיסקאלית חדשה (השנה החשבונאית של מיקרוסופט מתחילה ביולי - ס.ש) כאשר עסקי הענן הניבו הכנסות של 20.7 מיליארד דולר, קצב עלייה שנתי של 36%", אמרו במיקרוסופט עם פרסום התוצאות. מדובר בנתון מפתיע לטובה, שכן הציפייה בשוק הייתה להאטה בקצב הצמיחה של החברה בכלל ושל הענן בפרט. ברבעון הקודם היא רשמה הכנסות של 17.4 מיליארד דולר מפעילות הענן ששיקפו צמיחה של 30% מול הרבעון המקביל. 

"טכנולוגיה דיגיטלית היא כוח דפלציוני בכלכלה אינפלציונית", סיפק סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט אמירה ברוח העכשווית של לחצים אינפלציוניים שמאיימים להתפרץ, "עסקים, קטנים כגדולים, יכולים לשפר את הפריון שלהם ואת הנגישות למוצרים ושירותים שלהם באמצעות טכנולוגיה". סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, צילום: מיקרוסופט סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט | צילום: מיקרוסופט סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, צילום: מיקרוסופט

פעילות הענן כאמור והרשת החברתית המקצועית לינקדאין היו מנועי הצמיחה המרכזיים של מיקרוסופט, בעוד בתחום הגיימינג המיוצג על ידי קונסולות XBOX לא נרשמה צמיחה וההכנסות דרכו במקום בעיקר בעקבות המחסור העולמי בשבבים. מיקרוסופט לא מספקת את המספר האבסולוטי של מכירות AZURE, הענן שלה, ומסתפקת רק פרסום קצב הצמיחה במכירות שהגיע ברבעון האחרון ל-50%. תחום שירותי הענן צמח ב-35%. הכנסות לינקדאין זינקו ב-42%. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות