אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חנן מור: השופט העניק 10 ימים להתנגדויות להסדר חנן מור | צילום: אייל טואג

חנן מור: השופט העניק 10 ימים להתנגדויות להסדר

כל הנושים תמכו בהסדר מלבד סדרות האג"ח המובטחות ט' ו־ט"ו, שבהן לא התקבל הרוב הדרוש של 75% בעד ההסדר; סדרה ט' מובטחת בשעבוד על קניון מור בחריש וקניון מור סטריט במודיעין; סדרה ט"ו מובטחת בשעבוד על קניון מור 1 בחריש

15.04.2024, 22:00 | גולן חזני

הסדר החוב בחנן מור קרוב לסיומו, לאחר ששופט בית המשפט המחוזי חגי ברנר הורה להגיש התנגדויות תוך עשרה ימים. ההסדר המוצע הוגש בידי המנהל המיוחד של החברה מטעם בית המשפט, עו"ד אהוד גינדס.

כל הנושים תמכו בהסדר מלבד סדרות האג"ח המובטחות ט' ו־ט"ו, שבהן לא התקבל הרוב הדרוש של 75% בעד ההסדר. סדרה ט' מובטחת בשעבוד על קניון מור בחריש וקניון מור סטריט במודיעין. סדרה ט"ו מובטחת בשעבוד על קניון מור 1 בחריש.

הבטוחות של שתי הסדרות, שאינן סחירות, גבוה משמעותית מהחוב כלפיהן. החוב המצטבר של שתי הסדרות עומד על 300 מיליון שקל מתוך חוב כולל של 2.6 מיליארד שקל של החברה. במצב כזה, יכול בית המשפט לחייב את מחזיקי האג"ח של אותן סדרות להסכים להסדר.

גינדס ומנהל העסקים של החברה דודו זבידה העניקו לשתי הסדרות תוספת ריבית. הריבית המקורית של סדרה ט', שעמדה על 2.35% לשנה, וזו של סדרה ט"ו, שעמדה על 3.29% לשנה, הועלו ל־5.1% לשנה, לאחר שהסדרות החליטו להעמיד את החוב לפרעון מיידי.

מנהלי ההסדר מעדיפים שאספות המחזיקים ייספרו יחד, ולא לחוד, מה שיסכן את ההסדר. גם לסדרה י"ב יש בטחונות על חוב של 42 מיליון שקל. סדרות י"ג' וי"ד שאינן מובטחות, אמורות לקבל 18% ו־13% ממניות חנן מור החדשה, בהתאמה.

נושי הקרקע בשדה דב, להם חייבת החברה 1.3 מיליארד שקל, דיסקונט, לאומי, הפניקס ומיטב, יקבלו 41%, כשמיטב תקבל עוד 1% בנפרד. הראל תקבל 13% וקרן ריאליטי 7%. בעלי המניות הקיימים של החברה יחזיקו בכ־3.9%, מה שישאיר בידי בעלי השליטה לשעבר, חנן מור ואבי מאור, כ־2%. יתר המניות ישמשו למימון תובענות יצוגיות.

תגיות