אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא גרמני ולא יפני: איזה דרכון הוא הטוב בעולם? דרכונים | צילום: שאטרסטוק

לא גרמני ולא יפני: איזה דרכון הוא הטוב בעולם?

לפי מדד הדרכונים העולמי של ארטון קפיטל, הדרכון של איחוד האמירויות הוא הטוב בעולם, וניתן להיכנס באמצעותו ל-180 מדינות ללא ויזה, שבע יותר ממספר המדינות שניתן להיכנס אליהן באמצעות הדרכון הגרמני והשוודי ותשע יותר ממספר המדינות שניתן להיכנס אליהן באמצעות דרכון יפני. ישראל ממוקמת במקום ה-18 בדירוג, כאשר הדרכון שלה מאפשר כניסה חופשית ל-105 מדינות

07.12.2022, 16:20 | חדשות חוץ

איחוד האמירויות, ביתן של ממלכות אבו דאבי ודובאי העשירות בנפט, שברה שיא חדש: הדרכון הטוב ביותר בעולם. כך על פי מדד דרכונים שפורסם על ידי חברת ארטון קפיטל, שכולל עשירייה ראשונה שנשלטת על ידי מדינות אירופה.

עם הדרכון של איחוד האמירויות ניתן להיכנס ל-180 מדינות ללא ויזה, שבע יותר ממדינות אירופיות כמו גרמניה ושוודיה, ותשע יותר מיפן, שהדרכון שלה דורג כטוב בעולם מוקדם יותר השנה ברשימה שפורסמה על ידי הנלי אנד פרטנרס. המדינה האסייתית דורגה במקום ה-24 ברשימה הנוכחית, שמכילה 171 מדינות.

במהלך מגפת הקורונה נמנעה איחוד האמירויות מסגרים נרחבים והסתמכה על מדיניות של חובת מסכה וחיסונים. הטיפול העדין של הממשלה במגפה משך מבקרים מכל העולם שרצו לברוח ממגבלות התנועה בארצם.

"הניידות הגלובלית עולה במהירות, למרות התפרצות המלחמה באירופה והמתחים הגוברים לגבי גבולות", לפי ארטון. "למרות שהעולם ממשיך לחוות גלי הדף מהמגפה, באופן מפתיע, מעולם לא היה קל כל כך לנסוע, עם עלייה מתמדת בכוח הדרכונים בכל העולם, מגמה שחזינו שתמשיך אל תוך 2023".

העשירייה הראשונה מכילה את:

1. איחוד האמירויות

2. גרמניה

3. שוודיה

4. פינלנד

5. לוקסמבורג

6. ספרד

7. צרפת

8: איטליה

9. הולנד

10. אוסטריה

דירוג הדרכונים מוסיף עוד נדבך לרשימת התארים של האיחוד, שכוללת את הבניין הגבוה בעולם, בריכת השחייה העמוקה ביותר והמלון הגבוה ביותר. לפי המדד, הדרכונים של כמעט כל מדינה ברחבי העולם הפכו לחזקים יותר השנה, לאחר שמדינות הבינו מהם הרווחים הכלכליים של מתן חופש תנועה גדול יותר.

הדרכון הבריטי, לעומת זאת, ירד בחוזקו, על רקע מאבקיה של בריטניה להגיע להסכמי ויזה עם מדינות האיחוד האירופי. "זה קרה בעיקר הודות להשלכות עזיבת השוק המשותף וחופש התנועה שנלווה אליו". הדרכון הבריטי דורג ברשימה במקום ה-25, והוא נותן גישה ללא ויזה ל-171 מדינות.

ישראל ממוקמת במקום ה-18 בדירוג העולמי, כאשר הדרכון הישראלי מאפשר כניסה חופשית (ללא צורך בויזה) ל-105 מדינות, ויזה הניתנת בנמל התעופה עם הנחיתה ב-45 מדינות, ו-47 מדינות שעדיין דורשות קבלת ויזה מראש לפני הנסיעה.

תגיות