אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטודנט בן 18 יטוס לחלל עם ג'ף בזוס, במקום האלמוני שהציע 28 מיליון דולר ג'ף בזוס ברכב החלל בלו אוריג'ין | צילום: רויטרס

סטודנט בן 18 יטוס לחלל עם ג'ף בזוס, במקום האלמוני שהציע 28 מיליון דולר

האיש שזכה במכירה הפומבית הודיע שלא יוכל לטוס "עקב בעיות בלוח הזמנים", והוא מתכנן להשתתף בטיסה הבאה. הסטודנט לפיזיקה יהיה האדם הצעיר ביותר שטס עד כה לחלל, ובטיסה ביום שלישי הבא תשתתף גם אסטרונאוטית בת 82

15.07.2021, 19:15 | חדשות חוץ

מיזם החלל בלו אוריג'ין של מייסד אמזון ג'ף בזוס חשף היום (ה') כי הסטודנט אוליבר דאמן (Oliver Daemen) בן ה-18 יטוס לחלל במקום האלמוני שזכה במקום בטיסה לאחר שהציע 28 מיליון דולר עבורה במכירה פומבית שנערכה בחודש שעבר.

קראו עוד בכלכליסט:

דאמן יטוס אל קצה החלל על סיפון מעבורת הניו שפרד שבנתה בלו אוריג'ין, ביחד עם בזוס, אחיו מארק והאסטרונאוטית וולי פאנק בת ה-82. הטיסה אמורה להתקיים ביום שלישי הבא, ב-20 ביולי. 

ג ג'ף בזוס ברכב החלל בלו אוריג'ין | צילום: רויטרס ג

הסטודנט הצעיר לפיזיקה לקח את מקומו של הזוכה במכירה הפומבית, שלדברי בלו אוריג'ין לא יוכל לטוס "עקב בעיות בלוח הזמנים". החברה אמרה שהזוכה האלמוני "בחר לטוס על טיסה עתידית של משימת הניו שפרד".

בלו אוריג'ין תיארה את דאמן כ"לקוח המשלם הראשון" שיטוס על הניו שפרד, ודובר החברה אמר ש"הוא השתתף במכירה הפומבית והבטיח לעצמו מקום בטיסה השנייה. קידמנו אותו בתור לאחר שהתפנה מקום בטיסה הראשונה".

דאמן יהיה האדם הצעיר ביותר שטס עד היום לחלל, ופאנק בת ה-82 אמורה להיות האישה המבוגרת ביותר שתעשה זאת. 

מיזם החלל בלו אוריג מיזם החלל בלו אוריג'ין של ג'ף בזוס | AP מיזם החלל בלו אוריג

ניו שפרד, שמורכבת מטיל שנושא עליו קפסולת נוסעים, ביצעה כבר יותר מתריסר טיסות ניסוי מוצלחות ללא נוסעים, כולל אחת באפריל שבוצעה במתקן החברה בטקסס. היא תוכננה לשאת עד שישה אנשים ולטוס אוטונומית – ללא צורך בטייס. בקפסולה מותקנים חלונות מסיביים שמאפשרים לנוסעים להביט אל כדור הארץ במשך כשלוש דקות ללא כוח כבידה, לפני שהיא חוזרת לקרקע. 

המערכת של בלו אוריג'ין משוגרת אנכית, ושני חלקי כלי הטיס הם רב-שימושיים. הטיל אמור לנחות על מנחת בטון במתקן של החברה בואן-הורן, טקסס, בעוד הקפסולה תנחת באמצעות מצנחים. 

בזוס ייסד את החברה בשנת 2000. היא נמצאת בבעלותו, וממומנת באמצעות מכירת מניות אמזון שבידיו. 


תגיות