אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מאסק לעובדי SpaceX: המשבר בייצור המנועים - סכנה לעתיד החברה AP

מאסק לעובדי SpaceX: המשבר בייצור המנועים - סכנה לעתיד החברה

מייסד חברת החלל כתב כי "אנחנו עומדים בפני סכנה של חדלות פירעון אם בשנה הבאה לא נצליח לשגר את חללית סטארשיפ בקצב של פעם בשבועיים"; לדבריו, משבר הייצור חמור יותר מאשר נראה לפני כמה שבועות

30.11.2021, 20:51 | חדשות חוץ

אלון מאסק, מייסד חברת החלל SpaceX, סבור כי "המשבר בנוגע לייצור מנוע הרפטור של חללית הענק סטארשיפ הוא חמור יותר משנראה לפני כמה שבועות" - כך לפי מייל שכתב לעובדי החברה ואשר הגיע לידי סוכנות CNBC.


קראו עוד בכלכליסט:

לדבריו, "אנחנו עומדים בפני סכנה של חדלות פירעון אם בשנה הבאה לא נצליח לשגר את סטארשיפ בקצב של פעם בשבועיים".

סטארשיפ היא חללית ענק אותה מפתחת SpaceX אשר מונעת על ידי מנועי ראפטור חדשניים ואמורה לשאת אנשים ומטענים לירח ולמאדים. החברה ביצע בה כמה טיסות ניסוי קצרות, ואולם שיגורים לחלל יחייבו התקנת 39 מנועי ראפטור בכל רקטה, דבר שמחייב את האצת קצב הייצור שלהם.

המייל שכתב מאסק לעובדי SpaceX בא על רקע עזיבתם בשבועות האחרונים של שלושה בכירים בחברה, בהם וויל הלטסלי, סגן נשיא שהיה אחראי על תחום ההנעה. לדברי מאסק, מאז עזיבתו של הלטסלי בחנה הנהלת החברה את נושא ייצור המנועים, ומצאה כי הוא "חמור הרבה יותר" ממה שחשבה.


אלון מאסק, AP אלון מאסק | AP אלון מאסק, AP


מאסק ציין במייל ששלח לעובדים כי הוא תכנן לקחת חופשה בחג ההודיה (שנחגג השנה ב-25 בנובמבר), ואולם לאחר שגילה על משבר הייצור של המנועים - הוא טיפל בנושא בכל הסופ"ש של החג.

"אנו זקוקים לכל הידיים כדי להתאושש ממה שהוא, למעשה, אסון", כתב המיליארדר.

ב-17 בנובמבר אמר מאסק כי הוא מקווה שהשיגור הראשון של סטארשיפ לחלל יהיה בינואר או פברואר, בכפוף לאישורים רגולטוריים ולמוכנות טכנית. החודש ציין כי הוא לא בטוח שסטארשיפ תגיע בהצלחה לחלל בניסיון הראשון, אבל הדגיש כי הוא "בטוח" שהרקטה תגיע לשם ב-2022. 


חללית סטארשיפ  SpaceX, AP חללית סטארשיפ SpaceX | AP חללית סטארשיפ  SpaceX, AP


שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות