אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יפאורה נסוגה: תמנה את דורון גלזר למנכ"ל רוני גת יו"ר ומנכ"ל יפאורה משקאות ספרינג | צילום: עמית שעל, אוראל כהן

יפאורה נסוגה: תמנה את דורון גלזר למנכ"ל

לאחר שלפני 3 שבועות הודיעה יפאורה על כך שרוני גת יחדל לשמש כמנכ"ל וימונה ליו"ר פעיל עם קיצוץ מזערי בשכר, החליטה החברה לקדם את המשנה למנכ"ל דורון גלזר למנכ"ל ולבטל את תקן המשנה. לטענת החברה, היא נדרשה לצעד בעקבות הערות שקיבלה מגוף המייעץ למוסדיים שלפיהן הצעד יגדיל את הוצאותיה

10.07.2022, 06:50 | נורית קדוש

שלושה שבועות לאחר שיפאורה הודיעה על שינוי מודל הניהול, כך שרוני גת יחדל לשמש כמנכ"ל ויו"ר וימונה ליו"ר פעיל עם קיצוץ מזערי בשכר, מבהירה החברה כי תקדם את המשנה למנכ"ל דורון גלזר ותבטל את תקן המשנה למנכ"ל.

לפי החברה, היא נדרשה בעקבות הערות שקיבלה מגוף המייעץ לגופים המוסדיים, שחששו כי השינוי שנעשה תוך הפחתה שולית בשכרו של גת יגדיל את הוצאות החברה. על פי ההסדר המוצע, גת יזכה לתשלום חודשי של 150 אלף שקל, בתוספת מע"מ, לעומת תשלום חודשי של כ־170 אלף שקל על שני התפקידים.

כעת, במסגרת דו"ח משלים שפרסמה יפאורה, ציינה החברה כי מאחר ותפקיד המשנה למנכ"ל יתייתר, אזי, על בסיס תגמול מרבי על תוצאות מרביות, החיסכון בתגמול העתידי, על שירותי הניהול הניתנים על ידי גת, לעומת התגמול המרבי כיום, צפוי להסתכם לכ־1 כמיליון שקל, וזאת שכן תוספת השכר לגלזר עם הפיכתו למנכ"ל תהיה נמוכה ממיליון שקל. עלות שכרו של גלזר הסתכמה ב־2021 ב־1.75 מיליון שקל.

גת, המכהן זה 15 שנים כמנכ"ל וכיו"ר יפאורה־תבורי ימונה ליו"ר פעיל במשרה מלאה. בקרור אחזקות הסבירו את השינוי ברצון להבטיח המשך רציפות ניהולית וניצול הידע, הניסיון והיכולות של גת, לטובת תמיכה במנכ"ל המיועד.

סיבה נוספת שלא צוינה, עשויה להיות נעוצה ביחסים המורכבים של רודב וגת עם שותפם לן בלווטניק מכלל תעשיות ומשקאות, המחזיקה 30.45% ביפאורה. חוק החברות קובע כי במידה שאותו אדם מכהן כיו"ר וכמנכ"ל, צריכים בעלי המניות לאשר את המינוי הכפול אחת לשלוש שנים. לא מן הנמנע כי בקרור העריכו כי חידוש כהונתו של גת לשני התפקידים לא יזכה לתמיכת השותפים בכלל משקאות.

תגיות